Rzeszów - Czwartek, 18.09.2025
Reklama

Konrad Fijołek obiecał wdrożenie "pakietu dla rowerzystów"

Dodano: 24.05.2021 r.

fot. Biuro prasowe Konrada Fijołka
fot. Biuro prasowe Konrada Fijołka
RZESZÓW. Konrad Fijołek, kandydat na prezydenta Rzeszowa, zobowiązał się do realizacji pomysłów na rzecz poprawy infrastruktury rowerowej w Rzeszowie. Pomysły te przedstawił Daniel Kunysz, radny miasta Rzeszowa, który od wielu lat działa na rzecz poprawy infrastruktury pieszo-rowerowej w mieście.
 
W sobotę, Konrad Fijołek wspólnie z zaproszonymi mieszkańcami, zorganizował przejażdżkę rowerową rzeszowskimi ścieżkami rowerowymi, aby porozmawiać o potrzebach rowerzystów i pieszych w naszym mieście.  
 
Jednym z przystanków na trasie przejazdu był rejon Mostu Lwowskiego, gdzie powstaje jedna z trzech, dwukierunkowych kładek rowerowych przez Wisłok.
 
Podczas zorganizowanej tam konferencji prasowej, Konrad Fijołek zwrócił uwagę na rosnącą liczbę rowerzystów w Rzeszowie (15% co roku), a co za tym idzie potrzebę poprawy infrastruktury rowerowej w mieście i dostosowania jej do obecnych wymagań.
 
-Za inspiracją środowiska rowerowego w Rzeszowie postanowiliśmy zrobić kolejny krok w łączeniu infrastruktury rowerowej w pewną sieć. Jednym z najważniejszych elementów tego procesu są przeprawy rowerowe przez naszą rzekę. Spotkaliśmy się zatem symbolicznie  w takim miejscu, które będzie bardzo ważnym elementem tej polityki. To pierwsza, myślę że już wkrótce oddana, piękna kompozytowa kładka rowerowa dwukierunkowa, właśnie po to aby odseparować ruch rowerowy od samochodowego. Aby łączyć te nasze sieci z dwóch stron dróg rowerowych i utworzyć w przyszłości pełną sieć. – mówił Fijołek
 
Reklama
Pomysły na poprawę infrastruktury rowerowej w Rzeszowie, w imieniu rowerzystów, rolkarzy i pieszych przedstawił rzeszowski radny, Daniel Kunysz. Są to:
 
- obniżenie krawężników na drogach rowerowych i ciągach pieszo-jezdnych,
- budowa parkingów rowerowych na terenie całego miasta, szczególnie w ścisłym centrum,
- wymiana nawierzchni z kostki brukowej na asfaltową,
- utworzenie sieci dróg rowerowych,
- drogi rowerowe do okolicznych gmin (Łańcut, Głogów Młp.)
- bezpieczne drogi rowerowe z osiedli do centrum
 
Konrad Fijołek zobowiązał się do ich wdrożenia, po wygranej w wyborach.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

3 mln zł powędrowało do szpitala MSWiA W Rzeszowie

RZESZÓW. Umowę zawarto 14 sierpnia w szpitalu MSWiA w Rzeszowie.

Rzeszów

Uruchomiono sprzedaż biletów semestralnych i uczniowskich

RZESZÓW. Bilety semestralne uczniowskie będą dostępna w okresie od 1 września 2019 r. do 31 stycznia 2020 r.

Rzeszów

W rzeszowskim Oknie Życia Caritas znaleziono chłopczyka

RZESZÓW. Niemowlę znalazła siostra Dominika, kierownik Domu Samotnej Matki – nadała mu imię Jacek.

Rzeszów

Teatralna przerwa w Rzeszowa dobiega końca. 22 sierpnia do miasta przyjeżdżają artyści z Gruzji, Ukrainy i Litwy

RZESZÓW. Na mieszkańców Rzeszowa czeka 17 wydarzeń, w tym koncerty, spektakle oraz wernisaże.

Rzeszów

Jakie są najpopularniejsze marki samochodów na ulicach Rzeszowa?

RZESZÓW. Najczęściej właścicielami pojazdów rejestrowanych w Rzeszowie są mężczyźni, lubujący się w głównej mierze w samochodach typu hatchback. W głównej mierze rzeszowianie decydują się na zakup samochodów pochodzących z Polski.

Rzeszów

Gang sutenerów, schwytanych przez CBŚP w Rzeszowie, stanie przed Sądem

RZESZÓW, KRAKÓW. Dzięki działaniom funkcjonariuszy  Zarządu CBŚP w Rzeszowie w grudniu 2018 r. udało się rozbić tą przestępczą organizację i zatrzymać wszystkich jej członków.

Rzeszów

Park na Zalesiu będzie wyremontowany. Miasto ma projekt. Realizacja w przyszłym roku

RZESZÓW. Realizacja inwestycji możliwa będzie dopiero w przyszłym roku.

Rzeszów

Asseco Resovia rozpoczyna przygotowania przed sezonem 2019/2020

RZESZÓW. Dziesięciu siatkarzy Asseco Resovii spotkało się w poniedziałek. 

Reklama