Rzeszów - Piątek, 19.09.2025
Reklama

Konrad Fijołek obiecał wdrożenie "pakietu dla rowerzystów"

Dodano: 24.05.2021 r.

fot. Biuro prasowe Konrada Fijołka
fot. Biuro prasowe Konrada Fijołka
RZESZÓW. Konrad Fijołek, kandydat na prezydenta Rzeszowa, zobowiązał się do realizacji pomysłów na rzecz poprawy infrastruktury rowerowej w Rzeszowie. Pomysły te przedstawił Daniel Kunysz, radny miasta Rzeszowa, który od wielu lat działa na rzecz poprawy infrastruktury pieszo-rowerowej w mieście.
 
W sobotę, Konrad Fijołek wspólnie z zaproszonymi mieszkańcami, zorganizował przejażdżkę rowerową rzeszowskimi ścieżkami rowerowymi, aby porozmawiać o potrzebach rowerzystów i pieszych w naszym mieście.  
 
Jednym z przystanków na trasie przejazdu był rejon Mostu Lwowskiego, gdzie powstaje jedna z trzech, dwukierunkowych kładek rowerowych przez Wisłok.
 
Podczas zorganizowanej tam konferencji prasowej, Konrad Fijołek zwrócił uwagę na rosnącą liczbę rowerzystów w Rzeszowie (15% co roku), a co za tym idzie potrzebę poprawy infrastruktury rowerowej w mieście i dostosowania jej do obecnych wymagań.
 
-Za inspiracją środowiska rowerowego w Rzeszowie postanowiliśmy zrobić kolejny krok w łączeniu infrastruktury rowerowej w pewną sieć. Jednym z najważniejszych elementów tego procesu są przeprawy rowerowe przez naszą rzekę. Spotkaliśmy się zatem symbolicznie  w takim miejscu, które będzie bardzo ważnym elementem tej polityki. To pierwsza, myślę że już wkrótce oddana, piękna kompozytowa kładka rowerowa dwukierunkowa, właśnie po to aby odseparować ruch rowerowy od samochodowego. Aby łączyć te nasze sieci z dwóch stron dróg rowerowych i utworzyć w przyszłości pełną sieć. – mówił Fijołek
 
Reklama
Pomysły na poprawę infrastruktury rowerowej w Rzeszowie, w imieniu rowerzystów, rolkarzy i pieszych przedstawił rzeszowski radny, Daniel Kunysz. Są to:
 
- obniżenie krawężników na drogach rowerowych i ciągach pieszo-jezdnych,
- budowa parkingów rowerowych na terenie całego miasta, szczególnie w ścisłym centrum,
- wymiana nawierzchni z kostki brukowej na asfaltową,
- utworzenie sieci dróg rowerowych,
- drogi rowerowe do okolicznych gmin (Łańcut, Głogów Młp.)
- bezpieczne drogi rowerowe z osiedli do centrum
 
Konrad Fijołek zobowiązał się do ich wdrożenia, po wygranej w wyborach.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

17 radnych za przyznaniem absolutorium dla prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. Jak co roku podczas czerwcowej sesji Rady Miasta odbyło się głosowanie nad przyznaniem prezydentowi Rzeszowa absolutorium. 

Rzeszów

Blisko czterogodzinna debata nt. Raportu o stanie miasta Rzeszów

RZESZÓW. Radni Rozwoju Rzeszowa chwalili raport, natomiast Prawo i Sprawiedliwość wypunktowało braki.

Rzeszów

IMGW zapowiada burze z gradem, m.in. w Rzeszowie

RZESZÓW. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z gradem.

Rzeszów

Póki co miasto nie dopłaci do zbiorników na deszczówkę

RZESZÓW. Projekt uchwały radnych Prawa i Sprawiedliwości został skierowany do komisji.

Rzeszów

26-latek zniszczył samochód. Zatrzymał go policjant po służbie

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło w niedzielę rano na osiedlu Nowe Miasto.

Rzeszów

Coraz rzadziej wybieramy się do muzeów, choć zbiorów przybywa

PODKARPACIE. Liczba zwiedzających w ub. roku była o 36,2 tys. mniejsza niż w 2017 roku.    

Rzeszów

Autobusy MPK dowiozą mieszkańców na koncert Jednego Serca Jednego Ducha i Wschód Kultury

RZESZÓW. Koncert jednego Serca jednego Ducha odbędzie się 20 czerwca, natomiast Wschód Kultury rozpocznie się 21 czerwca.

Rzeszów

Trwa sesja Rady Miasta. Czy radni przyznają prezydentowi absolutorium?

RZESZÓW. Porządek obrad zapowiada długą debatę radnych. Wśród tematów: absolutorium, dopłaty dla mieszkańców oraz projekt uchwały zwiększający ceny biletów komunikacji miejskiej.

Reklama