Rzeszów - Sobota, 13.09.2025
Reklama

Kontrole kierowców taksówek na aplikację w Rzeszowie. Ujawniono 10 wykroczeń

Dodano: 19.02.2024 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZOW. Rzeszowscy policjanci wraz z funkcjonariuszami KAS oraz BOSG po raz kolejny przeprowadzili kontrole pojazdów oferujących usługi przewozowe na aplikację.  Sprawdzono 32 pojazdy, ujawniono 10 wykroczeń.

Działania funkcjonariuszy prowadzone były w piątek od godz. 16:00 do północy na terenie Rzeszowa. Mundurowi zwracali uwagę przede wszystkim na przestrzeganie przez kierowców taksówek na aplikację przepisów ustawy o transporcie drogowym, prawa o ruchu drogowym oraz rozporządzenia o warunkach technicznych pojazdów. Podczas kontroli sprawdzali m.in. dokumenty, stan techniczny samochodów oraz trzeźwość kierowców.

W akcji uczestniczyli policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Rzeszowie, Wydziału Kryminalnego KWP w Rzeszowie, a także funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej oraz Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.
Reklama
W trakcie działań funkcjonariusze przeprowadzili 32 kontrole, ujawniając 10 wykroczeń. Pięciu kierowców została ukaranych mandatami m.in. za naruszenie przepisów zakazujących wjazd na skrzyżowanie jeśli nie ma na nim miejsca do kontunuowania jazdy, korzystanie z telefonu podczas jazdy, brak wymaganego wyposażenia oraz brak zapiętych pasów bezpieczeństwa. W sześciu przypadkach mundurowi stwierdzili naruszenia ustawy o transporcie drogowym inicjujące postępowania administracyjne. Jeden z kierujących odpowie także za prowadzenie pojazdu pomimo cofnięcia uprawnień do kierowania.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejne rekordy na lotnisku w Jasionce

 RZESZÓW/JASIONKA. W sierpniu z usług podrzeszowskiego lotniska skorzystało blisko 92 tysiące pasażerów. 

Rzeszów

Pierwsze opaski bezpieczeństwa dla rzeszowskich seniorów

RZESZÓW. W Rzeszowie rozdano pierwsze, specjalne opaski, które mają pomóc starszym osobom w nagłych przypadkach.

Rzeszów

Na Bulwarach powstaje nowy odcinek ścieżki biegowej

RZESZÓW. Będzie on połączony z już istniejącą ścieżką tworząc pętlę o długości ponad kilometra. Inwestycja ma być gotowa na przełomie września i października.

Rzeszów

Trwa rozbudowa ulicy Warszawskiej. Będą cztery pasy ruchu do autostrady

RZESZÓW. Wykonano już m.in. przebudowę sieci wodociągowej i gazowej a także część konstrukcji poszerzenia drogi. 

Rzeszów

W sobotę Marsz Równości w Rzeszowie. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Marsz odbędszie się pod hasłem "Idziemy po równość i pokój".

Rzeszów

Bezpłatne badania profilaktyczne. Autobus „Medyka” odwiedzi rzeszowskie osiedla [Harmonogram wizyt]

RZESZÓW. Dzisiaj na osiedlu Matysówka zainaugurowano wspólną akcję Rzeszowa i Centrum Medycznego Medyk pod hasłem „Jazda profilaktyczna”.

Rzeszów

Trwa budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego i przebudowa dworca kolejowego

RZESZÓW. Prace realizowane są zarówno przy parkingu podziemnym, jak również w budynku dworca.

Rzeszów

Sukces rakiety zbudowanej przez studentów z Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Na ponad 600 metrów wzbiła się rakieta skonstruowana przez studentów z Koła Naukowego Kosmonautyki PRz. Debiutancki lot odbył się podczas Festiwalu Meteora 2022.

Reklama