Rzeszów - Niedziela, 21.12.2025
Reklama

Koronawirus. Od kilku tygodni brak nowych zakażeń w Rzeszowie. Na Podkarpaciu stabilnie

Dodano: 21.05.2020 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. Kolejny dzień bez nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. W samym Rzeszowie nowych zakażeń nie odnotowano od 22 kwietnia.
 
Spada liczba osób zakażonych koronawirusum w województwie podkarpackim. Od kilku dni nie odnotowano żadnego nowego przypadku zakażenia potwierdzonego badaniami laboratoryjnymi.
 
Wg danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie, w województwie podkarpackim do tej pory potwierdzono 374 przypadki zakażenia koronawirusem, z czego 313 osób wyzdrowiało. Do tej pory na Podkarpaciu zmarło 24 osoby z powodu Covid-19. Obecnie w naszym regionie pod nadzorem pozostaje 20 osób, 2546 poddane jest kwarantannie, a w izolacji domowej przebywa 8 osób.
 
Reklama
Rzeszów jest jednym z nielicznych miast wojewódzkich, w których od kilku tygodni, a dokładnie od 22 kwietnia, nie odnotowano żadnych przypadków zakażenia - wynika z danych udostępnionych przez Urząd Statystyczny w Rzeszowie. Wszystkie 28 osób, które były zakażone wyzdrowiało. Warto również podkreślić, że w stolicy podkarpacia nie odnotowano żadnego zgonu z powodu Covid-19.

Zachorowania na COVID-19 w Rzeszowie, źródło: WSSE w Rzeszowie
 

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Schematy linii na przystankach? Ratusz: tak, ale po wprowadzeniu wszystkich zmian w rozkładzie

RZESZÓW. „Schematy linii pojawią się na przystankach, kiedy wszystkie zmiany linii zostaną wprowadzone” – informuje Ratusz. 

Rzeszów

Kolejne zmiany lokalizacji przystanków w Rzeszowie

RZESZÓW. Zmiany zostaną wprowadzone na ul. Marszałkowskiej, Hetmańskiej oraz Dąbrowskiego.

Rzeszów

Podkarpackie samorządy otrzymają 77 mln zł, z czego 56 mln zł m.in. na odbudowę dróg i mostów

RZESZÓW. Promesy odebrali przedstawiciele 58 jednostek samorządu terytorialnego, w tym 46 gmin oraz 12 powiatów. 

Rzeszów

Do trzech razy sztuka? Związek Gmin bliski rozstrzygnięcia przetargu na dostarczenie 15 autobusów

RZESZÓW. Trwa trzeci przetarg na dostawę 15 autobusów dla Związku Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa”

Rzeszów

Tor żużlowy na Stadionie Miejskim zostanie wyremontowany

RZESZÓW. Zgodnie z dokumentacją projektową remont powinien być wykonany w terminie do 15 kwietnia br.

Rzeszów

Lotnisko w Jasionce ponownie przyjmie czartery z chasydzkimi pielgrzymami

RZESZÓW. Zgodnie z żydowskim kalendarzem w tym roku okazja do celebrowania rocznicy śmierci cadyka nadarza się dwukrotnie: 26 lutego oraz 28 marca.

Rzeszów

9 marca wielkie sprzątanie nad Wisłokiem. Po akcji odbędzie się piknik

RZESZÓW. Akcje organizuje Fundacja Rzeszowska oraz Stacja Rzeszów DZIKI.

Reklama