Rzeszów - Piątek, 16.05.2025
Reklama

Koronawirus. Studenci WSIiZ otrzymają wsparcie

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. Studenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządza w Rzeszowie otrzymają wsparcie od uczelni w postaci m.in. jednorazowej zapomogi czy możliwości opłacenia czesnego za sezon letni w późniejszym terminie.

W związku z epidemią koronawirusa władze rzeszowskiej WSIiZ podjęły kilka działań, mających na celu pomoc studentom, którzy borykają się obecnie z różnymi problemami finansowymi, zawodowymi oraz osobistymi.

Uczelnia zwiększyła fundusz na jednorazowe zapomogi, dzięki czemu studenci będą mogli ubiegać się o zapomogę z tytułu utraty źródła dochodu spowodowanej sytuacją epidemiczną. Każdy student może otrzymać zapomogę raz w semestrze. Studenci obcokrajowcy, którzy nie mogą korzystać z funduszu stypendialnego przyznanego Uczelni przez MNiSW, będą mogli skorzystać z funduszu stworzonego z własnych środków WSIiZ.

Stypendium socjalne będą mogli otrzymać ci studenci, których sytuacja materialna znacznie się pogorszyła, a miesięczny dochód na członka rodziny nie przekracza 1051,70 zł.  Wypłaty najprawdopodobniej będą realizowane już końcem maja.
W maju uczelnia wyznaczy dodatkowy termin na składanie wniosków o przyznanie stypendium socjalnego. Decyzje w sprawie przyznania stypendiów na semestr letni roku akademickiego 2019/20 podejmowane będą około 20 kwietnia, natomiast wypłaty są zaplanowane na około 25 kwietnia. „Wynika to z dat wpływu środków z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Ten punkt nie dotyczy studentów obcokrajowców nieposiadających Karty Polaka lub karty stałego pobytu.” – czytamy w komunikacie prasowym uczelni.
Reklama
Kolejne wsparcie dla studentów ze strony uczelni, to możliwość zmiany terminu płatności czesnego za semestr letni, w uzasadnionych przypadkach i na indywidualną prośbę.

Studenci, którzy chcą skorzystać ze wsparcia psychologicznego, mogą to zrobić nie wychodząc z domu. Akademickie Centrum Rozwoju Osobistego i Psychoterapii WSIiZ już w połowie marca zmieniło tryb pracy. Wsparcie można uzyskać online (videorozmowa przez Skype/WhatsApp) lub telefonicznie. Aby umówić się na konsultację wystarczy napisać e-maila na adres: rozwoj@wsiz.rzeszow.pl lub zadzwonić na numery: 792 777 498, 669 892 223.

Od 14 marca około 80% zajęć w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania odbywa się przez internet. Uczelnia wykorzystuje do tego celu narzędzie Blackboard Collaborate Ultra na platformie Blackboard.  Jest to nowoczesny system do przeprowadzania wideokonferencji, który pozwala na pracę w trybie głosowym oraz wideo, jak również na pokazywanie prezentacji i plików. Dodatkowym atutem systemu jest możliwość udostępniania obrazu pulpitu oraz pisania ręcznego.
 
Reklama

Komentarze

Tagi

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ekrany akustyczne na ul. Lwowskiej pojawią się w 2021 roku

RZESZÓW. Zgodnie z zapisami w WPF-ie mówimy o montażu ekranów na wysokości osiedla Mieszka I na długości ok. 270 m.

Rzeszów

PKS zawiesza siedem kursów. Powodem brak dofinansowania

RZESZÓW. Kursy zostają zawieszone z dniem 1 grudnia br.

Rzeszów

Kolejne zatrzymania CBA w związku z tzw. aferą podkarpacką. Tym razem chodzi o elektrociepłownie

RZESZÓW. Wcześniej prokuratura przedstawiła, w tym wątku, zarzuty 12 osobom.

Rzeszów

MPWiK nie wyklucza budowy elektrowni wiatrowej i wodnej

RZESZÓW. „Planujemy wdrożenie projektu budowy elektrowni wodnej na odpływie oczyszczonych ścieków do Wisłoka i rozważamy możliwość wybudowania elektrowni wiatrowej".

Rzeszów

Podpisano porozumienie obejmujące m.in. budowę mostu łączącego Rzeszów z Boguchwałą

RZESZÓW. Miasto Rzeszów, gmina Lubenia, Boguchwała oraz starostwo powiatowe podpisało porozumienie w sprawie ok. 100 mln inwestycji. 

Rzeszów

Za nami I Kobiecy Kongres w Jasionce. Hasłem wydarzenia: „Baby są jakieś inne” [FOTO]

RZESZÓW. Ponad 300 kobiet w sobotę przyjechało do Jasionki do Centrum Wystawienniczo-Kongresowego G2A Arena.

Rzeszów

Turyści coraz częściej odwiedzają Podkarpacie. Nie inaczej jest w Rzeszowie

RZESZÓW, PODKARPACIE. Od stycznia do września 2019 roku z 652 turystycznych obiektów noclegowych na Podkarpaciu skorzystało 1012,4 tys. turystów, w tym 111,6 tys. z zagranicy.

Reklama