Rzeszów - Środa, 17.09.2025
Reklama

Kot z rury ciepłowniczej uratowany

Dodano: 03.11.2021 r.

fot. Komenda Miejska PSP w Rzeszowie
fot. Komenda Miejska PSP w Rzeszowie
RZESZÓW. Wczoraj po południu, po 10 dniach akcji służb i wolontariuszy udało się wyswobodzić kota, który utknął w rurze ciepłowniczej.

Do oswobodzenia zwierzęcia doszło dzięki skoordynowanej akcji strażaków i pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, którzy poszerzyli przestrzeń pomiędzy rurą ciepłowniczą a jej osłoną. Dzięki temu zwabiony kot mógł bez trudu wydostać się z pułapki.

Kot o imieniu Rurek jest w dość dobrej kondycji. Jak informuje fundacja Felineus, przeszedł już wstępne badania, które nie wykazały poważniejszych uszczerbków na zdrowiu. Otrzymał też niewielkie ilości wody i jedzenia.

Oswobodzony kot znajduje się obecnie pod opieką przychodni weterynaryjnej Alfavet. Jeżeli będzie wymagał dłuższego leczenia, jego koszty zobowiązało się pokryć miasto.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Sprawdź, ile osób skorzystało z lotniska w Jasionce w ubiegłym roku

RZESZÓW. Ponad 772 tysiące pasażerów skorzystało w ubiegłym roku z usług Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. 

Rzeszów

ZTM zmienia rozkład jazdy jednej linii i uruchamia dodatkowe połączenie

RZESZÓW. Nowe połączenie będzie kursować z Dworca Lokalnego do Krasnego.

Rzeszów

XV Podkarpackie Targi Ślubne już w najbliższy weekend

RZESZÓW. Styczniowe targi ślubne odbędą się od godz. 10 do godz. 18. Udział w imprezie jest płatny – koszt biletu to 20 zł.

Rzeszów

Odnaleziono ciało poszukiwanego mieszkańca Rzeszowa

RZESZÓW. W niedzielę w miejscowości Krasne, w rejonie starorzecza Wisłoka, odnaleziono ciało mężczyzny.

Rzeszów

Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne UR będzie oddane do użytku w 2021 roku

RZESZÓW. Trwają pracę przy budowie Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego

Rzeszów

Pijany kierowca zawisł samochodem na torowisku. Zdarzenie miało miejsce przy ul. Warszawskiej

RZESZÓW. Mężczyzna zjechał z drogi i częściowo zawisł na torowisku.

Reklama