Rzeszów - Niedziela, 14.09.2025
Reklama

Kryte lodowisko znajdzie się przy ul. Witosa i Wyspiańskiego

Dodano: 14.03.2020 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Zmiana lokalizacji budowy nowego budynku dla Sądu Okręgowego niesie za sobą szereg konsekwencji, jedną z nich jest zmiana lokalizacji pod budowę krytego lodowiska.

Jakiś czas temu informowaliśmy o wynikach sesji nadzwyczajnej, podczas której radni zaakceptowali nową lokalizację dla Sądu Okręgowego, gdzie wcześniej miało powstać kryte lodowisko. O budowie krytego lodowiska przy ul. Granicznej postanowiono jeszcze w 2017 roku.

Zgodnie z najnowszymi informacjami, nową lokalizacją dla lodowiska będzie teren w rejonie ul. Witosa i ul. Wyspiańskiego. Na projekt inwestycji w budżecie miasta zarezerwowano 900 tys. zł. Ma on powstać jeszcze w tym roku.

Na budowę krytego basenu zarezerwowano prawie 56 mln zł. Okres realizacji inwestycji, według wieloletniej prognozy finansowej, sięga 2025 roku. Przypomnijmy, że podczas sesji Rady Miasta poszczególni rajcy wielokrotnie namawiali do zmiany lokalizacji właśnie na tą przy ul. Wyspiańskiego.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie będzie rondo im. Władysława Bartoszewskiego?

RZESZÓW. Dziś XXXIII sesja Rady Miasta. Jednym z tematów będzie nadanie nazwy nowemu rondu na os. Staromieściu.

Rzeszów

W Pro-Familii otwarto Centrum Chorób Piersi

RZESZÓW. W Szpitalu Specjalistycznym Pro-Familia powstało Centrum Chorób Piersi. Miejsce to oferuje kobietom dostęp do szybkiej i kompleksowej diagnostyki oraz m.in. nowoczesnego leczenia chirurgicznego.  

Rzeszów

Nowe inwestycje w "Dworzysku". Powstanie 400 miejsc pracy

RZESZÓW. Na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko” powstanie 400  kolejnych nowych miejsc pracy oraz pojawią się kolejne inwestycje o wartości 20 mln euro.

Rzeszów

Derby Rzeszowa z ograniczoną liczbą kibiców. Będzie transmisja w TVP3

RZESZÓW. Mecz odbędzie się w ścisłym rygorze sanitarnym. Na trybunach zasiądzie 356 kibiców. Telewizja Polska przeprowadzi bezpośrednią transmisję z meczu.

Rzeszów

W czerwcu obwoźna zbiórka odpadów w Rzeszowie [Terminy i punkty odbioru]

RZESZÓW. W drugiej połowie czerwca na terenie miasta zorganizowanych zostanie kilka obwoźnych zbiórek odpadów niebezpiecznych.

Rzeszów

Boże Ciało w Rzeszowie. Procesje na terenach przykościelnych, centralne uroczystości w Katedrze

RZESZÓW. W związku z pandemią koronawirusa w centrum Rzeszowa nie odbędzie się przemarsz z okazji Bożego Ciała. Kuria zaleciła organizowanie lokalnych procesji przy kościołach.

Rzeszów

Dodatkowe terminy przyjmowania odpadów przy ul. Ciepłowniczej

RZESZÓW. Odpady do PSZOK przy ul. Ciepłowniczej będą również przyjmowane w środy i piątki.

Rzeszów

Samolotem z Rzeszowa do Gdańska od 20 czerwca

RZESZÓW. Ruszają bezpośrednie połączenia między stolicą Podkarpacia, a Gdańskiem.

Reklama