Rzeszów - Sobota, 10.05.2025
Reklama

Kto przyozdobi w tym roku Rzeszów na Święta?

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Ruszył przetarg na wykonanie oświetlenia świątecznego w Rzeszowie. Poszukiwana jest firma, która podejmie się tego zadania i ozdobi miasto w okresie bożonarodzeniowym.

W tym roku przyozdobienie świąteczne miasta zapowiada się szczególnie imponująco. Na Rynku tradycyjnie ma pojawić się choinka, a także podświetlany na biało-złoto-czerwono zamek oraz 26 słupów oświetleniowych w kształcie nawiązującym do korony.

Przy głównych rzeszowskich ulicach w pobliżu Rynku: Kościuszki, Mickiewicza, Grunwaldzkiej, Matejki, Sokoła oraz przy Placu Farnym zostaną przyozdobione latarnie. Elementy te zostaną też wykorzystane wzdłuż ulic: Piłsudskiego, Jagiellońskiej, Słowackiego, Pola, Poznańskiej, Cieplińskiego, Lisa-Kuli, Kilara, Kopisto, Grottgera, Asnyka, Krakowskiej, Hetmańskiej, a także wzdłuż Mostu Zamkowego, Placu Śreniawitów i Wiaduktu Śląskiego oraz przy wszystkich rzeszowskich rondach.
Reklama
Przy Skwerze Górskiego ma stanąć konstrukcja w formie bałwanka rzucającego śnieżkami, a przy ul. Marszałkowskiej, Wiadukcie Tarnobrzeskim i Rondzie Jana Pawła II – otwartego prezentu z bombkami. Dodatkowo Rondo Jana Pawła II przyozdobi napis 3D „Rzeszów”, a przy zieleńcu na wysokości Galerii Rzeszów stanie figura św. Mikołaja. Ponadto przy Rondzie Pobitno umieszczona zostanie konstrukcja w formie biało-czerwonego prezentu, Rondo Ulmów zaś zostanie udekorowane instalacją w formie bombki ze znajdującą się wewnątrz figurką anioła.

Rzeszów od lat należy do najpiękniej przyozdobionych miast w Polsce w okresie Bożego Narodzenia. W 2010 r. otrzymał główną nagrodę za najbardziej rozświetlone miasto w plebiscycie „Świeć się z Energą”.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowa droga na osiedlu Miłocin będzie gotowa w październiku

RZESZÓW. Trwa budowa ul. Parkowej na rzeszowskim osiedlu Miłocin. Nowa droga ma być gotowa w październiku. Dzięki niej mieszkańcy zyskają komfortowy dojazd do osiedli domów jednorodzinnych.

Rzeszów

RBO 2025. Mieszkańcy zgłosili rekordową liczbę projektów

RZESZÓW. 156 projektów zgłosili mieszkańcy Rzeszowa do przyszłorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Termin przesyłania pomysłów minął 18 sierpnia o godz. 23:59.

Rzeszów

Seniorka z Rzeszowa oszukana metodą „na wypadek”. Straciła 80 tys. zł

RZESZÓW. 76-letnia mieszkanka Rzeszowa uwierzyła oszustce, która wmówiła że jest jej córką i potrzebuje pomocy. Dopiero po fakcie, seniorka zorientowała się, że została oszukana i zgłosiła sprawę na policję. Poszkodowana kobieta straciła...

Rzeszów

Protest aktywistów przeciwko branży futrzarskiej na rzeszowskim rynku

RZESZÓW. W najbliższą sobotę grupa niezależnych aktywistów będzie protestować w obronie zwierząt hodowanych dla futer. Manifestacja odbędzie na rzeszowskim rynku.

Rzeszów

Trwa remont kładki im. WOŚP w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Część prac prowadzona jest w nocy, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Rzeszów. Nowy teren rekreacyjny z placem zabaw prawie gotowy

RZESZÓW. Dobiegają końca prace przy tworzeniu nowego terenu rekreacyjnego na osiedlu Staromieście. Inwestycja o powierzchni blisko 25 arów powstaje w rejonie ulic Lubicz i Staromiejskiej.

Rzeszów

Kłęby dymu nad Rzeszowem. Pożar w elektrociepłowni

RZESZÓW. Kilka zastępów straży pożarnej brało udział w gaszeniu pożaru, do którego doszło na terenie rzeszowskiej elektrociepłowni. Ogień udało się opanować.

Rzeszów

Co słychać na budowie największej inwestycji drogowej w Rzeszowie?

RZESZÓW. Jak zapewnia miasto, budowa Wisłokostrady, czyli największej obecnie inwestycji drogowej w Rzeszowie idzie zgodnie z planem. Gotowe są już m.in. wszystkie podpory nowego Mostu Załęskiego.

Reklama