Rzeszów - Środa, 18.06.2025
Reklama

Kwarantanna u Dominikanów. 5 zakonników zakażonych koronawirusem. Apel do wiernych

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Klasztor ojców Dominikanów w Rzeszowie wydał komunikat, w związku z wystąpieniem u pięciu zakonników zakażenia koronawirusem.

Od kilku dni klasztor Dominikanów w Rzeszowie jest objęty kwarantanną nałożoną przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Rzeszowie. Powodem takiej decyzji, był kontakt jednego z zakonników z osobą, u której potwierdzone zakażenie koronawirusem. Testy przeprowadzone u zakonników, wykazały, że 5 z nich ma wynik pozytywny. Jak zapewniają zakonnicy, wszyscy czują się dobrze i są objęci procedurą medyczną.

Dominikanie apelują również do wiernych, którzy zauważyli u siebie objawy przypominające te występujące w przypadku zakażenia koronawirusem, o kontakt z najbliższą stacja sanitarno-epidemiologiczną lub poradę lekarza POZ. Proszą również o pozostanie w domach i modlitwę.

 „Jeżeli ktokolwiek z Was miał z nami kontakt w ostatnim czasie (po 9.03) – prosimy o zachowanie kwarantanny domowej i obserwowanie swojego stanu zdrowia. Jeżeli macie jakiekolwiek objawy i symptomy – prosimy powiadomić najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną.” – czytamy w komunikacie ojców Dominikanów.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Od kwietnia nowe zasady segregacji śmieci. Do marca cena za odpady bez zmian

RZESZÓW. Ratusz uważa, że oferta jaką złożyło MPGK wciąż jest za wysoka.

Rzeszów

Uhonorowano pięciu Podkarpackich sportowców

RZESZÓW. Każda z nagród wynosi 2 tysiące złotych brutto.

Rzeszów

Alarm bombowy w budynkach Urzędu Miasta i ponownie w Urzędzie Wojewódzkim

RZESZÓW. Alarm dotyczy budynków Urzędu Miasta, mowa o Wydziale Geodezji oraz Biurze Gospodarki Mieniem Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Przetarg na modernizację Podziemnej Trasy Turystycznej do powtórki?

RZESZÓW. Inwestycja powinna być wykonana do 30 maja 2020 roku.

Rzeszów

Od 7 lutego ograniczenie czasowe dla samochodów ciężarowych na ul. Podkarpackiej

RZESZÓW. Ciężarówki będą mogły się poruszać przez łącznik S-19 do autostrady.

Rzeszów

Wydział Medyczny i Wydział Prawa i Administracji UR z uprawnieniami doktorskimi

RZESZÓW. Decyzje w sprawie uprawnień podjeła Centralna Komisja ds. Stopni i Tytułów.

Rzeszów

Spędził dwa dni w samochodzie. Znaleziono go nieprzytomnego z objawami hipotermii

RZESZÓW. Samochód z nieprzytomnym mężczyzną w środku zauważyli strażnicy miejscy. 

Reklama