Rzeszów - Niedziela, 28.06.2026
Reklama

Łącznik ul. Lubelskiej z ul. Warszawską ma być gotowy w pierwszej połowie maja

Dodano: 25.03.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Budową łącznika ul. Lubelskiej z ul. Warszawską zajmuje się Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów z Rzeszowa. Według zapewnień dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg, inwestycja ma być gotowa w pierwszej połowie maja.

Budowany odcinek ma być kontynuacją drogi rozpoczynającej się od ronda im. Kuronia i biegnącej przez most im. Mazowieckiego, aby usprawnić ruch samochodowy w północnej części miasta.

Przetarg rozstrzygnięto w III kwartale 2017 roku. Pierwotnie miasto na inwestycje zarezerwowało 25 mln zł, jednak oferta ww. wykonawcy opiewała na kwotę 18,5 mln zł.

Budowana droga będzie miała około 1,5 km długości i wg. dokumentacji przetargowej powinna powstać do czerwca 2019 roku.

Na poniedziałkowym spotkaniu dyrektorów zarządów miejskich z władzami miasta informowano, że aktualnie na ww. odcinku trwają m.in. pracę związane z wykonaniem oświetlenia ulicznego oraz roboty ziemne.

„Trwają prace, które zakończą się w pierwszej połowie maja” – wyjaśniał Andrzej Świder, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Przypomnijmy, że na łączniku zbudowane zostały po dwa pasy ruchu w obu kierunkach oraz chodniki wraz ze ścieżkami rowerowymi.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Korekty w świątecznych kursach autobusów MPK

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego wprowadził korekty do okołoświątecznego rozkładu jazdy autobusów komunikacji miejskiej. 

Rzeszów

Do Rzeszowa dotarł pierwszy autobus na gaz

RZESZÓW. 60 autobusów gazowych Autosan zasili tabor MPK w Rzeszowie. Pierwszy z nich już został dostarczony.

Rzeszów

W święta zmiany terminu odbioru odpadów

RZESZÓW. MPGK Rzeszów poinformowało o zmianach terminów odbioru odpadów komunalnych w okresie Świąt Wielkanocnych.

Rzeszów

Pędził 208 km/h na rzeszowskim odcinku DK97

RZESZÓW. Rzeszowska grupa SPEED ponownie w akcji.

Rzeszów

W Rzeszowie kolejne przypadki łamania zakazów. 500 zł mandatu za spotkanie przy Lisiej Górze

RZESZÓW. W ciągu dwóch dni bieżącego tygodnia, rzeszowscy policjanci interweniowali 18 razy.

Rzeszów

Koronawirus. Studenci WSIiZ otrzymają wsparcie

RZESZÓW. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządza w Rzeszowie zaoferowała pomoc socjalną dla studentów. 

Rzeszów

2,5 promila miał kierowca ujęty przez świadka na ul. Krakowskiej

RZESZÓW. 46-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, uniemożliwił kontynowanie jazdy pijanemu kierowcy peugeota. 

Rzeszów

Dostał 500 zł mandatu za bieganie nad Wisłokiem

RZESZÓW. Ponad 30 razy interweniowali rzeszowscy policjanci w miniony weekend w związku ze zgłoszeniem naruszeń obowiązujących ograniczeń.

Reklama