Rzeszów - Piątek, 26.06.2026
Reklama

Łącznik ul. Lubelskiej z ul. Warszawską ma być gotowy w pierwszej połowie maja

Dodano: 25.03.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Budową łącznika ul. Lubelskiej z ul. Warszawską zajmuje się Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów z Rzeszowa. Według zapewnień dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg, inwestycja ma być gotowa w pierwszej połowie maja.

Budowany odcinek ma być kontynuacją drogi rozpoczynającej się od ronda im. Kuronia i biegnącej przez most im. Mazowieckiego, aby usprawnić ruch samochodowy w północnej części miasta.

Przetarg rozstrzygnięto w III kwartale 2017 roku. Pierwotnie miasto na inwestycje zarezerwowało 25 mln zł, jednak oferta ww. wykonawcy opiewała na kwotę 18,5 mln zł.

Budowana droga będzie miała około 1,5 km długości i wg. dokumentacji przetargowej powinna powstać do czerwca 2019 roku.

Na poniedziałkowym spotkaniu dyrektorów zarządów miejskich z władzami miasta informowano, że aktualnie na ww. odcinku trwają m.in. pracę związane z wykonaniem oświetlenia ulicznego oraz roboty ziemne.

„Trwają prace, które zakończą się w pierwszej połowie maja” – wyjaśniał Andrzej Świder, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Przypomnijmy, że na łączniku zbudowane zostały po dwa pasy ruchu w obu kierunkach oraz chodniki wraz ze ścieżkami rowerowymi.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na ul. Szopena toyota uderzyła w drzewo

Jak wstępnie ustaliła Policja, do wypadku doszło około godz. 10:36.

Rzeszów

Niewykluczone, że na Al. Sikorskiego pojawi się kolejna sygnalizacja świetlna

RZESZÓW. Miejski Zarząd Dróg w sprawie wystąpi do Komendy Miejskiej Policji.

Rzeszów

30 lipca Wojewódzkie Obchody Święta Policji. Będą utrudnienia w ruchu na Placu Farnym

RZESZÓW. Utrudnienia na Placu Farnym rozpoczną się już 29 lipca.

Rzeszów

Generał Henryk Moskwa oficjalnie przywitany w Rzeszowie

RZESZÓW. Przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie odbyła się uroczystość przywitania nadinspektora Henryka Moskwy.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje UrbanLab. Zajmą się innowacjami odpowiadającymi na potrzeby mieszkańców

RZESZÓW. Konrad Fijołek: „Chcielibyśmy wakacje poświęcić na przygotowanie siedziby, a w końcowej części wakacji dokonać już uroczystego otwarcia".

Rzeszów

Czternastu nowych policjantów złożyło ślubowanie

RZESZÓW. W auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, czternastu nowo przyjętych policjantów złożyło ślubowanie.

Rzeszów

Umowa na modernizację Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc podpisana

RZESZÓW. Z leczenia w Podkarpackim Centrum Chorób Płuc korzystają mieszkańcy całego województwa podkarpackiego.

Reklama