Rzeszów - Środa, 08.04.2026
Reklama

Latem rozpocznie się drugi etap budowy parku przy ul. Bł. Karoliny

Dodano: 23.06.2022 r.

Wizualizacja: Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
Wizualizacja: Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
RZESZÓW. W parku przy ul. Błogosławionej Karoliny w Rzeszowie powstaną w tym roku m.in. nowe strefy rekreacji i zieleni.

Park o powierzchni 2,5 hektara znajduje się na terenie pomiędzy Szkołą Podstawową nr 18, Przedszkolem Publicznym nr 33 oraz Żłobkiem Miejskim „Karolinka” przy ul. Bł. Karoliny. Latem ubiegłego roku zakończono pierwszy etap budowy parku. Powstały wtedy m.in. alejki, oświetlenie, zamontowano urządzenia zabawowe. Posadzone zostały oczywiście także drzewa i krzewy. Jesienią ubiegłego roku przeprowadzono kolejne nasadzenia.  

Latem tego roku rozpocznie się realizacja drugiego etapu budowy parku. Już wkrótce ruszy przetarg na wybór wykonawcy inwestycji.

W tym roku w parku zostaną stworzenie nowe strefy rekreacji i zieleni. Powstanie klasa terenowa z siedziskami i tablicą, która będzie mogła być wykorzystywana przez uczniów znajdującej się po sąsiedzku szkoły. Kolejnym nowym elementem będzie miejsce edukacyjne z kostkami wiedzy o tematyce przyrodniczej. Zamontowane zostaną także domki dla owadów i jeży oraz budki dla ptaków. Utworzona zostanie ścieżka zdrowia z licznymi elementami sprawnościowymi jak równoważnie, mostki i przejścia linowe. Zamontowane zostaną również zestawy zabawowe, sprawnościowe, tyrolka do zjazdów na linie, a na  istniejących skarpach umieszczone zostaną zjeżdżalnie. Teren będzie doświetlony a w miejscach wypoczynku ustawione zostaną kolejne ławki i leżaki. Istniejące drzewa zostaną podsadzone licznymi krzewami ozdobnymi i roślinami cebulowymi, które stworzą kolejne piętra roślinne. Inwestycja ma być gotowa w tym roku.
 
Reklama
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

7 firm zainteresowanych budową połączenia ul. Wołyńskiej z Potokową

RZESZÓW. Wiosną poznamy wykonawcę drogi, która połączy osiedla Kotuli i Staroniwa. Oferty w postępowaniu przetargowym złożyło 7 firm.

Rzeszów

Mieszkańcy Rzeszowa zgłosili 173 projekty w RBO

RZESZÓW. Minął termin składania projektów do najnowszej edycji RBO. Rzeszowianie złożyli aż 173 projekty inwestycji i działań społecznych, kulturalnych i sportowych.

Rzeszów

Rzeszowska komunikacja miejska w okresie okołoświątecznym. Jak będą kursować autobusy?

RZESZÓW. W okresie Świąt Wielkanocnych 2026 mieszkańcy Rzeszowa muszą liczyć się ze zmianami w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej. Rozkłady jazdy będą dostosowane do dni świątecznych oraz przerwy w nauce szkolnej.

Rzeszów

Skoczy z iglicy Olszynki Park, aby wspomóc zbiórkę dla chorego 5-letniego Krystiana

RZESZÓW. Adrian Bartecki, znany w sieci pod pseudonimem e.xtremalny ponownie skoczy ze spadochronem z najwyższego budynku mieszkalnego w Polsce. Tym razem akcja odbędzie się w konkretnym celu – chodzi o pomoc 5-letniemu...

Rzeszów

Bezpłatne przejazdy meleksem po cmentarzu Wilkowyja. Sprawdź najbliższe terminy

RZESZÓW. Na początku kwietnia będzie można skorzystać ze specjalnych przejazdów meleksem po cmentarzu Wilkowyja. Przewozy organizowane są przede wszystkim z myślą o osobach starszych oraz tych, którym trudno pokonać dłuższy dystans pieszo.

Rzeszów

Wisłokostrada z imieniem generała. Nowe nazwy ulic i mostu w Rzeszowie

RZESZÓW. Największa inwestycja drogowa ostatnich lat w Rzeszowie ma już oficjalną nazwę. Wisłokostrada nosi teraz imię gen. Kazimierza Dworaka – urodzonego w Rzeszowie dwukrotnego kawalera Orderu Virtuti Militari.

Rzeszów

Tragiczny wypadek na S19 w Trzebownisku. Auto stanęło w ogniu, jedna osoba nie żyje

TRZEBOWNISKO. Jedna osoba zginęła w wypadku na drodze ekspresowej S19 w Trzebownisku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca hyundaia jechał pod prąd i zderzył się z dwoma pojazdami.

Reklama