Rzeszów - Piątek, 13.06.2025
Reklama

Latem rozpocznie się drugi etap budowy parku przy ul. Bł. Karoliny

Dodano:

Wizualizacja: Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
Wizualizacja: Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
RZESZÓW. W parku przy ul. Błogosławionej Karoliny w Rzeszowie powstaną w tym roku m.in. nowe strefy rekreacji i zieleni.

Park o powierzchni 2,5 hektara znajduje się na terenie pomiędzy Szkołą Podstawową nr 18, Przedszkolem Publicznym nr 33 oraz Żłobkiem Miejskim „Karolinka” przy ul. Bł. Karoliny. Latem ubiegłego roku zakończono pierwszy etap budowy parku. Powstały wtedy m.in. alejki, oświetlenie, zamontowano urządzenia zabawowe. Posadzone zostały oczywiście także drzewa i krzewy. Jesienią ubiegłego roku przeprowadzono kolejne nasadzenia.  

Latem tego roku rozpocznie się realizacja drugiego etapu budowy parku. Już wkrótce ruszy przetarg na wybór wykonawcy inwestycji.

W tym roku w parku zostaną stworzenie nowe strefy rekreacji i zieleni. Powstanie klasa terenowa z siedziskami i tablicą, która będzie mogła być wykorzystywana przez uczniów znajdującej się po sąsiedzku szkoły. Kolejnym nowym elementem będzie miejsce edukacyjne z kostkami wiedzy o tematyce przyrodniczej. Zamontowane zostaną także domki dla owadów i jeży oraz budki dla ptaków. Utworzona zostanie ścieżka zdrowia z licznymi elementami sprawnościowymi jak równoważnie, mostki i przejścia linowe. Zamontowane zostaną również zestawy zabawowe, sprawnościowe, tyrolka do zjazdów na linie, a na  istniejących skarpach umieszczone zostaną zjeżdżalnie. Teren będzie doświetlony a w miejscach wypoczynku ustawione zostaną kolejne ławki i leżaki. Istniejące drzewa zostaną podsadzone licznymi krzewami ozdobnymi i roślinami cebulowymi, które stworzą kolejne piętra roślinne. Inwestycja ma być gotowa w tym roku.
 
Reklama
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na os. Budziwój powstanie żłobek i przedszkole. Ruszył przetarg

RZESZÓW. Ratusz otworzy przetarg na budowę przedszkola dla 120 dzieci oraz żłobka dla 150 dzieci. Inwestycja ma powstać na os. Budziwój, przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7.

Rzeszów

Koronawirus. Apel Urzędu Miasta Rzeszowa do mieszkańców

RZESZÓW. W związku z koniecznością zapobiegania rozprzestrzeniania się koronowirusa, Urząd Miasta Rzeszowa wystosował apel do mieszkańców.

Rzeszów

MOPS w Rzeszowie pomoże osobom objętym kwarantanną

RZESZÓW. Uruchomiono dwa numeru do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie, pod które mogą dzwonić osoby potencjalnie zarażone koronawirusem.

Rzeszów

Kuria Diecezjalna w Rzeszowie nie zamknie kościołów i nie odwoła mszy

RZESZÓW. Znamy stanowisko ws. szerzącej się pandemii koronawirusa Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie. 

Rzeszów

Nowa organizacja dojść na perony stacji Rzeszów Główny. Demontują konstrukcje kładki nad torami

RZESZÓW. Od 11 marca na stacji Rzeszów Główny wprowadzono nową organizację dojść do peronów. Podróżni skorzystają z dodatkowego tymczasowego przejścia zamiast kładki.

Rzeszów

Miasto zamyka Punkty Obsługi Mieszkańców w galeriach handlowych

RZESZÓW. Punkty Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa mieszczące się w galeriach handlowych oraz Punkt Informacyjny UM Rzeszowa w hipermarkecie bi 1 od 12 marca 2020 r. są nieczynne do odwołania.

Rzeszów

Specjalny telefoniczny dyżur ekspercki rzeszowskiego oddziału ZUS

Telefoniczny dyżur ekspercki odbędzie się w czwartek 12.03.2020. Eksperci będą odpowiadać na pytania w godz. 11:00 – 13:00 pod numerem telefonu 17 858 61 85.

Rzeszów

Komunikat ZTM: Od 13 marca zmiany w komunikacji miejskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. ZTM poinformowało o zawieszeniu kursów oznaczonych literką „s”.

Reklama