Rzeszów - Piątek, 22.08.2025
Reklama

Leją asfalt na ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

Dodano: /

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Na blisko 800-metrowym odcinku ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie, biegnącym wzdłuż ogrodów działkowych, trwa układanie nowej podbudowy i asfaltowej nawierzchni. Koszt tej inwestycji to około 800 tys. zł.

– Tak jak obiecywaliśmy to mieszkańcom teraz zajmujemy się poprawą stanu nawierzchni na ok. 800-metrowym odcinku tej ulicy, biegnącym wzdłuż ogrodów działkowych. Prace przygotowawcze rozpoczęły się pod koniec czerwca. Obecnie już na mniej więcej połowie tego odcinka jest ułożona podbudowa a na niej warstwy nawierzchni, trwają roboty na drugiej części. Mamy nadzieję, że uda się je zakończyć w ciągu kilku najbliższych dni – mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.

To kolejne zadanie realizowane na tej ulicy. Dzięki inwestycji poprawi się komfort jazdy, a ul. Wyspiańskiego będzie mogła pełnić funkcję alternatywnego traktu dla głównej drogi łączącej osiedle Kotuli ze śródmieściem przez ul. Błogosławionej Karoliny.

Reklama

W 2023 roku przebudowany został odcinek ul. Wyspiańskiego pomiędzy dojazdem do ronda im. Tomasza Stańki i parkingiem hipermarketu B1 a przebudowanym wcześniej odcinkiem biegnącym w kierunku ulicy Strzelniczej. Ul. Wyspiańskiego w tej części była bardzo wąska, co powodowało utrudnienia w poruszaniu się samochodów. W ramach tamtej inwestycji jezdnia została poszerzona do dwóch pasów ruchu. Wzdłuż ulicy powstał szeroki na 2 metry chodnik. Przebudowano również oświetlenie kanalizację deszczową oraz oświetlenie. Najważniejszym elementem inwestycji była wymiana gruntu, który miał niską nośność.

Z kolei kilka miesięcy temu zakończono budowę nowego odcinka drogi, który połączył ul. Wyspiańskiego z ul. Wołyńską. Inwestycja kosztowała ponad 2,5 mln zł. ok. 150-metrowy fragment drogi, o szerokości 7 metrów, z chodnikami, ścieżką rowerową, oświetleniem oraz kanalizacją deszczową.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

We wrześniu pierwsze Targi Seniora w Rzeszowie. Trwają zgłoszenia firm

RZESZÓW. W dniach 24-25 września 2021 r. w rzeszowskiej Hali Podpromie odbędą pierwsze Targi Seniora. Będzie to jedna z głównych atrakcji Senioraliów Rzeszowskich.

Rzeszów

Śmiertelne potrącenie na DK97 w Rzeszowie

RZESZÓW. Kierowca Saaba potrącił pracownika firmy prowadzącej prace przy drodze. 

Rzeszów

W niedzielę 14. PKO Półmaraton Rzeszowski oraz 6. PKO Sztafeta Półmaratońska

RZESZÓW. Rzeszów wraca do biegania. W najbliższą niedzielę odbędzie się 14.PKO Półmaraton Rzeszowski oraz 6.PKO Sztafeta Półmaratońska.

Rzeszów

Budowa ul. Spacerowej. Ogłoszono przetarg na dokumentację projektową

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która wykona dokumentację projektową na budowę ul. Spacerowej. Wykonawca będzie również musiał uzyskać zgodę na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Oferty przyjmowane będą do 23 czerwca.

Rzeszów

Empik powraca do rzeszowskiej Plazy

RZESZÓW. Empik powraca do grona najemców CH Plaza Rzeszów. Nowy salon o powierzchni blisko 250 mkw zlokalizowany będzie na parterze. Otwarcie we wrześniu.

Rzeszów

W środę utrudnienia w ruchu na al. Powstańców Warszawy w Rzeszowie

RZESZÓW. W związku z pracami przy budowie kładki rowerowej w środę (16 czerwca) na al. Powstańców Warszawy, przy moście Karpackim (zapora) będą utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Nielegalna uprawa konopii w Sokołowie Młp. Zabezpieczono 11 krzewów i ponad 285 g marihuany

RZESZÓW. Do 10 lat więzienia grozi 31-latkowi z Sokołowa Małopolskiego, który nielegalnie uprawiał konopie. Zabepieczono 11 krzewów i ponad 285 gramów marihuany.

Rzeszów

Konrad Fijołek nowym prezydentem Rzeszowa. Oficjalne wyniki wyborów

RZESZÓW. Konrad Fijołek zwyciężył w pierwszej turze przedterminowych wyborów na prezydenta miasta Rzeszowa -  wynika z sondażu exit poll, przeprowadzonego przez Instytut Badań Samorządowych.

Reklama