Rzeszów - Czwartek, 20.08.2026
Reklama

Lisia Góra po remoncie. Odnowiono ponad 1000 metrów ścieżki edukacyjnej

Dodano: 18.08.2026 r. / Redakcja

Lisia Góra po remoncie - fot. Adam Lampart / UM Rzeszowa
Lisia Góra po remoncie - fot. Adam Lampart / UM Rzeszowa

RZESZÓW. Zakończyły się prace przy odtworzeniu ścieżki edukacyjnej w rezerwacie przyrody Lisia Góra. Odnowiona trasa o długości około 1300 metrów ponownie zaprasza mieszkańców i turystów do poznawania jednego z najcenniejszych przyrodniczo zakątków miasta.

W ramach zadania zdemontowano zniszczone elementy dawnej infrastruktury i zastąpiono je nowymi. Wzdłuż trasy stanęły dwie główne tablice informacyjne — z mapą przebiegu ścieżki, historią Lisiej Góry oraz zasadami korzystania z rezerwatu — a także dziesięć tablic przy poszczególnych przystankach. Na skarpie lessowej zamontowano 161 metrów barierek, a całość uzupełniono elementami małej architektury: trzema drewnianymi ławkami i trzema koszami na śmieci.

Wykonawcą prac była firma ARKO z Dzikowca, która zrealizowała zadanie za nieco ponad 82 tys. zł.

Inwestycja powstała w ramach Programu Interreg NEXT Polska-Ukraina 2021–2027 (Priorytet: Środowisko), jako część projektu „Dzikie życie w wielkim mieście: ochrona i promocja dzikiej przyrody i różnorodności biologicznej w Łucku i Rzeszowie".


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

"This is Slovakia" - wystawa z okazji 30-lecia powstania Republiki Słowackiej

RZESZÓW. W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie otwarto wystawę „Did you know? This is Slovakia”. Ekspozycja została przygotowana z okazji 30-lecia powstania Republiki Słowackiej.

Rzeszów

Rusza rozbudowa ul. Wołyńskiej na osiedlu Kotuli

​RZESZÓW. Inwestycję zrealizuje firma Strabag, która jest już na placu budowy.

Rzeszów

Dzień bez samochodu. Bezpłatna komunikacja miejska

RZESZÓW. W Rzeszowie jak i w wielu innych polskich i europejskich miastach trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Jest to kampania Komisji Europejskiej podnosząca świadomość na temat zrównoważonej mobilności miejskiej.

Rzeszów

Nowy mural upamiętniający Tadeusza Nalepę [ZDJĘCIA]

RZESZOW. Malowidło powstało na ścianie o powierzchni 210 m2, na budynku przy ulicy Hetmańskiej 43. To właśnie w tym bloku Tadeusz Nalepa mieszkał w latach 1945 – 1955.

Rzeszów

Nowy parking przy lotnisku w Jasionce już otwarty

RZESZÓW/JASIONKA. Parking przy porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka zyskał dodatkowe 458 miejsc. Tym samym pojemność dotychczasowego zwiększyła się o ponad 50 procent.

Rzeszów

Tydzień Mobilności w Rzeszowie. Na Placu Farnym zamknięto część parkingu

RZESZÓW. Parklet zamiast samochodów, strefy dla dzieci zamiast parkingów, poezja na przystankach MPK i bezpłatna komunikacja miejska – to część atrakcji, jakie przygotowano w Rzeszowie ramach akcji.

Rzeszów

Znana marka jubilerska nowym najemcą w rzeszowskiej Plazie

RZESZÓW. W. Kruk dołącza do grona najemców CH Plaza Rzeszów. Keen Property Management – zarządca Centrum – przedłużył również umowy najmu z markami Smyk, Vissavi, Esotiq, Yes oraz Verona.

Rzeszów

6 firm zainteresowanych budową PCLA w Rzeszowie

RZESZÓW. - Na pewno spośród nich wybierzemy tę, która stadion wybuduje – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Reklama