Rzeszów - Środa, 19.08.2026
Reklama

Lisia Góra po remoncie. Odnowiono ponad 1000 metrów ścieżki edukacyjnej

Dodano: 18.08.2026 r. / Redakcja

Lisia Góra po remoncie - fot. Adam Lampart / UM Rzeszowa
Lisia Góra po remoncie - fot. Adam Lampart / UM Rzeszowa

RZESZÓW. Zakończyły się prace przy odtworzeniu ścieżki edukacyjnej w rezerwacie przyrody Lisia Góra. Odnowiona trasa o długości około 1300 metrów ponownie zaprasza mieszkańców i turystów do poznawania jednego z najcenniejszych przyrodniczo zakątków miasta.

W ramach zadania zdemontowano zniszczone elementy dawnej infrastruktury i zastąpiono je nowymi. Wzdłuż trasy stanęły dwie główne tablice informacyjne — z mapą przebiegu ścieżki, historią Lisiej Góry oraz zasadami korzystania z rezerwatu — a także dziesięć tablic przy poszczególnych przystankach. Na skarpie lessowej zamontowano 161 metrów barierek, a całość uzupełniono elementami małej architektury: trzema drewnianymi ławkami i trzema koszami na śmieci.

Wykonawcą prac była firma ARKO z Dzikowca, która zrealizowała zadanie za nieco ponad 82 tys. zł.

Inwestycja powstała w ramach Programu Interreg NEXT Polska-Ukraina 2021–2027 (Priorytet: Środowisko), jako część projektu „Dzikie życie w wielkim mieście: ochrona i promocja dzikiej przyrody i różnorodności biologicznej w Łucku i Rzeszowie".


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tadeusz Ferenc startuje w wyborach do Sejmu. Będą w Rzeszowie przedterminowe wybory?

RZESZÓW. Tadeusz Ferenc został „jedynka” Koalicji Obywatelskiej na Podkarpaciu.

Rzeszów

Remont wiaduktu Śląskiego może zakończyć się szybciej niż pierwotnie zakładano

RZESZÓW. Prace przebiegają szybciej niż pierwotnie zakładano, co nie wyklucza ich wcześniejszego zakończenia.

Rzeszów

Święto Policji na placu Farnym. Rozdano medale, odznaczenia, awanse oraz przekazano sztandar

RZESZÓW. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie otrzymała swój sztandar, który przekazało Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych.

Rzeszów

Połączenie ul. Kopisto z ul. Wierzbową zależne od decyzji Wód Polskich?

RZESZÓW. Brak akceptacji wniosku przez Wody Polskie znacznie utrudni sprawę z otwarciem przetargu.

Rzeszów

Kolejne ostrzeżenie związane z burzami z gradem

RZESZÓW, PODKARPACIE. Ostrzeżenie dotyczy burz z gradem oraz podwyższonego stanu wód.

Rzeszów

Ruszyły zapisy do Klubu Kibica Asseco Resovii

RZESZÓW. SSPS Resovia świętuje w tym sezonie 15-lecie swojej działalności.

Reklama