Rzeszów - Wtorek, 07.10.2025
Reklama

List wsparcia Tadeusza Ferenca do prezydenta Gdańska

Dodano: 14.01.2019 r.

RZESZÓW. Nie milkną echa tragedii jaka miała miejsce podczas wczorajszego 27. Finału WOŚP w Gdańsku, gdzie prezydent miasta został zaatakowany przez nożownika. Tadeusz Ferenc wysyła list wsparcia do Pawła Adamowicza.

„Mając głęboką nadzieję na szczęśliwe dla Pana prezydenta zakończenie całej sytuacji, z absolutną stanowczością potępiam akt bezprzykładnej, zbrodniczej, ślepej agresji skierowanej przeciwko Panu” – czytamy w liście wsparcia prezydenta Ferenca.

O tragicznym w skutkach zdarzeniu w Gdańsku mówi aktualnie cała Polska. Podczas 27. Finału WOŚP w Gdańsku, podczas gdy wszyscy uczestnicy wydarzenia skupili swoją uwagę na „Światełku do nieba”, 27-latek podszedł do prezydenta Adamowicza i zadał mu trzy ciosy nożem, jeden z nich przerwał aortę.

Prezydenta Gdańska początkowo reanimowano, później został on natychmiastowo przewieziony do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie przebył pięciogodzinną operację. Podczas operacji przetoczono Pawłowi Adamowiczowi 41 jednostek krwi, jednak pacjent wciąż znajduje się w ciężkim stanie.
Reklama
W nawiązaniu do powyższej tragedii, prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc postanowił wystosować list wsparcia do prezydenta Gdańska: „jeszcze raz zapewniam Pana Prezydenta, że moje myśli są cały czas z Panem i Pana Rodziną oraz Mieszkańcami Gdańska. To dumne miasto – prawdziwa perła polskiego Wybrzeża, ale także cała polska potrzebuje Pana wiedzy, kompetencji, dynamiki działania i doświadczenia, jak również łagodnego uśmiechu i dobroci serca” – czytamy w liście.

Treść całego listu dostępna TUTAJ.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przy ul. Jagiellońskiej zraniono dwie osoby nożem. Jedna z nich jest w ciężkim stanie

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem o godz. 20.40 na ul. Jagiellońskiej.

Rzeszów

Kongres 590. List intencyjny ws. drugiej linii technologicznej w rzeszowskiej spalarni śmieci

RZESZÓW. Planowany projekt zwiększy wydajność rzeszowskiej spalarni ze 100 tys. do 180 tys. ton rocznie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie najnowocześniejsza w Europie baza obsługi technicznej samolotów

RZESZÓW. Od 2022 roku w bazie będą serwisowane samoloty wąsko i szerokokadłubowe z całego świata.

Rzeszów

Muzeum Dobranocek z szansą na ogólnopolską nagrodę

RZESZÓW. Na Muzeum Dobranocek możemy głosować do 10 października.

Rzeszów

„Nóż komandosa” dla policjanta z Rzeszowa

RZESZÓW. W zawodach, które odbyły się 5 października br. wzięło udział kilkuset mundurowych z różnych formacji z całego kraju oraz z zagranicy.

Rzeszów

Jesienna obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych [HARMONOGRAM]

RZESZÓW. Miasto opublikowało harmonogram jesiennej obwoźnej zbiórki odpadów niebezpiecznych z gospodarstw domowych organizowanej wspólnie z MPGK-Rzeszów Sp. Z o.o.  

Rzeszów

W 24 godziny stworzą prototyp gry. W październiku kolejna edycja Game Jam Rzeszów

Już za niespełna miesiąc programiści, młodzi twórcy gier, informatycy, graficy i ludzie związani z branżą, będą mieli okazję zmierzyć swoje siły podczas kolejnej edycji Game Jam Rzeszów 2019.

Reklama