Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

"Lotniczy Piątek" na Politechnice Rzeszowskiej

Dodano: 20.05.2022 r.

fot. Damian Gębarowski, Politechnika Rzeszowska
fot. Damian Gębarowski, Politechnika Rzeszowska
RZESZÓW. Dziś w godz. 16:00 - 19:00 na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej w budynku L przy al. Powstańców Warszawy 8 odbędzie się „Lotniczy Piątek”. Wydarzenie rozpocznie sobotni Piknik Nauki Eksploracje. Wśród atrakcji, m.in.: samoloty, elektryczny Fiat Cinquecento, łazik marsjański i bolid PRz Racing Team.

Przed budynkiem L w namiocie Politechniki Rzeszowskiej powstanie punkt informacyjny. W tym miejscu będą również formowane grupy, które następnie zostaną oprowadzane przez przewodników po ciekawych laboratoriach wydziału m.in. Laboratorium Robotyki, Laboratorium Badań i Kontroli Pojazdów czy Laboratorium Instalacji Pokładowych.
Reklama
Uczestnicy „Lotniczego Piątku”  będą mogli zobaczyć z bliska samoloty oraz dowiedzieć się m.in. jak wygląda szkolenie przyszłych pilotów oraz start i lądowanie samolotu na wybranym lotnisku w symulatorze lotu. Pasjonatów motoryzacji z pewnością zainteresuje kultowy już Fiat Cinquecento przerobiony na samochód elektryczny. Dodatkową atrakcją będzie obecność: Koła Naukowego Euroavia Rzeszów, łazika marsjańskiego od Legendary Rover Team oraz bolidu PRz Racing Team.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowa lokalizacja przystanku przy ul. Langiewicza

RZESZÓW. Od poniedziałku, 24 maja, zmieniła się lokalizacja przystanku przy ul. Langiewicza w Rzeszowie.

Rzeszów

Utrudnienia na ul. Wierzbowej w Rzeszowie

RZESZÓW. Do piątku 28 maja mogą potrwać utrudnienia na ul. Wierzbowej w Rzeszowie, w rejonie skrzyżowania z ul. Warzywną.

Rzeszów

Konrad Fijołek obiecał wdrożenie "pakietu dla rowerzystów"

​RZESZÓW. Konrad Fijołek, kandydat na prezydenta Rzeszowa, zobowiązał się do realizacji pomysłów na rzecz poprawy infrastruktury rowerowej w Rzeszowie. 

Rzeszów

Tragiczny wypadek na ul. Gromskiego w Rzeszowie. Nie żyje 61-letnia kobieta

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło w sobotę, na skrzyżowaniu ulic Gromskiego i Krogulskiego w Rzeszowie.  W zderzeniu forda z audi ranne zostały cztery osoby. Jedna z nich zmarła w szpitalu. Policjanci wyjaśniają...

Rzeszów

Kiermasz z okazji Dnia Matki w CH Plaza

RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 22 maja centrum handlowe Plaza wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Rzeszowie, organizują kiermasz z okazji Dnia Matki.

Rzeszów

Narodowy Spis Powszechny 2021. Punkty spisowe podczas meczów na Stadionie Miejskim

RZESZÓW. Punkty będą otwarte podczas meczów piłkarskich.

Rzeszów

Samochód potrącił 35-latka na hulajnodze elektrycznej

RZESZÓW. 35-letni mieszkaniec Rzeszowa kierujący hulajnogą elektryczną, został potrącony na przejeździe dla rowerów, przez seata. Poszkodowany trafił do szpitala.

Rzeszów

W weekend zlot foodtrucków w Rzeszowie

RZESZÓW. W najbliższy weekend na skwerze Millenium Hall znów zaparkują ciężarówki z jedzeniem. 

Reklama