Rzeszów - Piątek, 28.11.2025
Reklama

Lotnisko w Jasionce z rekordowym wzrostem w segmencie cargo

Dodano: 26.11.2025 r. / Redakcja

fot. Materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów - Jasionka
fot. Materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów - Jasionka

RZESZÓW/JASIONKA. Ponad dziesięciokrotny wzrost usług cargo w porównaniu z poprzednim rokiem odnotował Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka. W październiku 2025 roku podrzeszowskie lotnisko obsłużyło ponad milion towarów. To bezprecedensowy wynik.

„Te liczby są efektem konsekwentnej i ściśle przemyślanej pracy nad rozwojem segmentu cargo na podkarpackim lotnisku. Nasze wyniki pokazują również, że istnieje realne zapotrzebowanie rynkowe na wysokiej jakości usługi cargo w tej części Europy - podkreśla Adam Hamryszczak, Prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Łączna masa obsłużonych przesyłek, nie licząc tych obejmujących operacje wojskowe i cargo związane z pomocą Ukrainie, przekroczyła w samym październiku 1 000 000 kg.

Warto podkreślić, że tak duży wynik udało się osiągnąć w trakcie trwania niedawno zakończonej przebudowy pasa startowego na odcinku 700 metrów. Przez cały czas okres prac budowlanych lotnisko funkcjonowało bez zakłóceń dla ruchu szerokokadłubowego.

„Udało nam się dokonać rzeczy, które niektórym wydawały się wręcz jako niemożliwe do wykonania. Realizować jedną z największych w historii lotniska inwestycję infrastrukturalną, jednocześnie nie tylko utrzymując, ale wręcz rozwijając operacje cargo. To pokazuje, jak dojrzałą organizacją jesteśmy” - dodaje Adam Hamryszczak.

Reklama

Port Lotniczy Rzeszów – Jasionka dysponuje nowoczesnym terminalem towarowym, który umożliwia kompleksową obsługę szerokiego spektrum przesyłek, w tym wymagających specjalnych warunków. Lotnisko jest przygotowane do obsługi materiałów niebezpiecznych (DGR), przedmiotów wartościowych (VAL) oraz towarów szybko psujących się (PER) zgodnie ze ścisłymi standardami Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych.

Infrastruktura obejmuje profesjonalne chłodnie i mroźnie, pełne zaplecze logistyczne oraz odprawę celną dostępną przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. To rozwiązania, które wcześniej były domeną największych europejskich portów cargo.

„Nasza efektywność operacyjna jest na najwyższym poziomie. Pełny rozładunek samolotu Boeing 767-300F, podczas którego obsługujemy 34 jednostki ładunkowe ULD, realizujemy w niecałe dwie godziny. To około 2 500 kartonów o łącznej wadze sięgającej 48 000 kg podczas jednego rejsu” - zaznacza Konrad Wołos, Dyrektor Pionu Operacyjnego.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nad Wisłokiem powstanie nowa ścieżka pieszo-rowerowa

RZESZÓW. Miasto planuje rozbudować sieć ścieżek rowerowych i terenów spacerowych nad rzeszowskim Wisłokiem. Nowy szlak powstanie na lewym brzegu rzeki.

Rzeszów

Nowy gmach Sądu Okręgowego ma powstać przy ul. Dołowej. Zamek na cele kultury

RZESZÓW. W ciągu trzech lat przy ul. Dołowej ma powstać nowy gmach Sądu Okręgowego. Obecna siedziba sądu, czyli Zamek Lubomirskich, zostanie przeznaczona na cele kultury.

Rzeszów

Rewitalizacja parku przy ul. Wieniawskiego na finiszu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Prace przy odnowie parku na rzeszowskim osiedlu Zalesie dobiegają końca. - Inwestycja jest już praktycznie na finiszu, w marcu odbędzie się odbiór prac – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

Ruszają spotkania Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami rzeszowskich osiedli

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek rozpoczyna cykl spotkań obywatelskich pod hasłem „RzeszówToMY”. Pierwsze odbędzie się z mieszkańcami osiedli: Miłocin, Miłocin Św. Huberta i Pogwizdów Nowy. 

Rzeszów

Trwa rozbudowa skrzyżowania ulic Lwowskiej i Mieszka I w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Inwestycja o wartości ponad 5,5 mln zł ma być gotowa w sierpniu br. Zobaczcie zdjęcia z budowy.

Rzeszów

Nocne poszukiwania 34-latka z powiatu rzeszowskiego zakończone sukcesem

RZESZÓW. 30 policjantów oraz pies służbowy brało udział w całonocnych poszukiwaniach 34-letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego. Mężczyzna w sobotę wieczorem zgubił się w lesie i nie potrafił odnaleźć drogi do domu. 

Rzeszów

Dziecięcy Uniwersytet Techniczny. Rusza rekrutacja na semestr letni w Rzeszowie

RZESZÓW. Nabór potrwa do 27 lutego. Wszystkie zajęcia odbywają się stacjonarnie i są bezpłatne.

Rzeszów

Pieniądze na pomoc żywnościową dla najuboższych mieszkańców Rzeszowa

RZESZÓW. Miasto podpisało jubileuszową, dwudziestą już umowę z Podkarpackim Bankiem Żywności. Na pomoc żywnościową dla potrzebujących mieszkańców Rzeszowa przekazane zostało 50 tys. zł.  

Reklama