Rzeszów - Niedziela, 21.12.2025
Reklama

Lotnisko w Jasionce zbliża się do pobicia rekordu z 2019 r. W sierpniu ponad 121 tys. pasażerów

Dodano: 08.09.2023 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW/JASIONKA. Dokładnie 121 610 pasażerów skorzystało w sierpniu z oferty lotniska w Jasionce. To wynik o 1 procent lepszy od lipcowego rekordu. Najpopularniejszą destynacją był turecka Antalya.

– Wyniki osiągane w ostatnich miesiącach potwierdzają jak ważną rolę społeczno- gospodarczą pełni nasze lotnisko dla mieszkańców województwa podkarpackiego oraz sąsiednich regionów – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

– Szczególnie cieszy liczba pasażerów na lotach czarterowych, która obecnie w jednym miesiącu jest taka, jak jeszcze kilka lat temu przez cały sezon letni. Jest to też w pewnym stopniu odzwierciedlenie obecnej sytuacji finansowej, jakości życia mieszkańców naszego regionu a nawet makroregionu oraz ich gotowości do zwiedzania uroczych miejsc na świecie – dodaje Adam Hamryszczak.
Reklama
W ubiegłym miesiącu to właśnie loty czarterowe do Turcji, Grecji, Bułgarii, Albanii, Czarnogóry i Egiptu cieszyły się największym zainteresowaniem pasażerów. Skorzystało z nich 45 tys. osób. Liniami Ryanair do Wielkiej Brytanii, Irlandii i urokliwego chorwackiego Zadaru poleciało prawie 33 tys. osób, a LOT-em do Warszawy (najczęściej jako tranzyt), Gdańska i Nowego Jorku/Newark - 23 tys. Z połączeń Lufthansy do innego portu przesiadkowego - Monachium skorzystało 4,5 tys. osób, a sierpniowe wakacje w słonecznym Rzymie z Wizz Air wybrało 4 tys. turystów.

Najchętniej odwiedzanymi miastami były Antalya (nowy lider - 22 tys.) oraz Warszawa (20 tys.) i Londyn (16 tys.).

Od początku roku na podrzeszowskim lotnisku, odprawiono już 685 tys. osób. Dotychczasowy rekord z 2019 r. to 772 tys.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Inwestycja drogowa na os. Pogwizdów Nowy

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która opracuje dokumentację projektową na budowę ul. Chmajówka na osiedlu Pogwizdów Nowy. 

Rzeszów

Kiermasz "Niezła Sztuka" w Plazie

RZESZÓW. Winyle, płyty CD, książki, rękodzieło – to wszystko czekać będzie na odwiedzających kiermasz „Niezła Sztuka”, który odbędzie się już w najbliższą sobotę 4 marca 2023 r. w Centrum Handlowym Plaza Rzeszów.

Rzeszów

Rzeszowski Dzień Kobiet. Autobus pełen niespodzianek i inne atrakcje

RZESZÓW. Estrada Rzeszowa oraz rzeszowskie instytucje kultury przygotowały z okazji Dnia Kobiet kilka niespodzianek.

Rzeszów

Strefa płatnego parkowania w szpitalu "na górce"

RZESZÓW. Płatne parkowanie zacznie obowiązywać od 1 marca 2023 r. 

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto Centrum Edukacji Zdalnej dla młodzieży z Ukrainy

RZESZÓW. To miejsce, w którym ukraińskie dzieci połączą się ze swoimi szkołami.

Rzeszów

Koniec utrudnień na ul. 9 Dywizji Piechoty w Rzeszowie

RZESZÓW. Zakończyły się prace przy odtworzeniu nawierzchni ul. 9 Dywizji Piechoty. Ruch pojazdów odbywa się tam już bez utrudnień.

Rzeszów

Z Rzeszowa do Rzymu samolotem

RZESZÓW/JASIONKA. Od 10 czerwca 2023 roku, z podrzeszowskiego lotniska będzie można polecieć do stolicy Włoch. Połączenie będzie realizował Wizz Air.

Rzeszów

"Drabina do Nieba" - nowy rzeszowski pomnik stanie przy ul. Krakowskiej

RZESZÓW. 20-metrowy monument ma być gotowy do końca czerwca br.

Reklama