Rzeszów - Niedziela, 10.05.2026
Reklama

Lufthansa podwaja loty z Rzeszowa do Monachium

Dodano: 18.01.2024 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW/JASIONKA. Od wiosny samoloty Lufthansy będą kursować dwa razy dziennie z Portu Lotniczego Rzeszów Jasionka do Monachium. Niemieckie lotnisko oferuje loty niemal na cały świat.

Od 31 marca niemiecki przewoźnik będzie oferował aż 14 połączeń tygodniowo, czyli dwa razy więcej niż do tej pory. Do południowych lotów (11.00 z lotniska Franza Josefa Straussa, na 12.25 w Jasionce oraz 13.00 z Rzeszowa i 14.30 w stolicy Bawarii) Lufthansa dokłada wieczorne połączenie z Niemiec o 21.50 (lądowanie o 23.15) i poranne z Jasionki o 6.05 (w Monachium na 7.35). Rejsy są realizowane samolotami Bombardier CRJ-900, które mogą zabrać na pokład do 90 pasażerów.

Z lotniska w Monachium na wszystkie kontynenty lata ponad 60 linii lotniczych. Pasażerowie z Podkarpacia i ościennych regionów otrzymają pośrednie połączenie do wielu destynacji międzykontynentalnych, takich jak Nowy Jork, Chicago, San Francisco, Waszyngton, Los Angeles, Denver, Boston, Montreal, Toronto, Meksyk, Tokio, Pekin, Szanghaj, Seul, Singapur, Bangkok, Delhi, Kair, Rijad, Dubaj, Duszanbe czy Maskat oraz większości ważnych europejskich portów lotniczych.

Lufthansa jest pierwszym w Europie i czwartym na świecie przewoźnikiem pod względem obsługiwanych klientów. Jest też jednym z założycieli sojuszu lotniczego Star Alliance.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Mobilny spektakl "Iskry Niepodległej" w Rzeszowie

Widowisko Biura Niepodległa „Iskry Niepodległej” będzie towarzyszyło XIX edycji Światowego Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych w Rzeszowie.

Rzeszów

Nowy rekord lotniska w Jasionce. W czerwcu obsłużyło ponad 100 tys. pasażerów

RZESZÓW. Największy udział w rekordowym wyniku mają pasażerowie wakacyjnych lotów czarterowych, m.in. do Turcji, Grecji, Bułgarii, Czarnogóry, Albanii czy Egiptu.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie pięć nowych przejazdów rowerowych

RZESZÓW. W pierwszej kolejności wykonane zostaną przejazdy na skrzyżowaniach al. Batalionów Chłopskich z ul. Langiewicza oraz al. Powstańców Warszawy z ul. Hetmańską.

Rzeszów

Wystartował Rzeszowski Budżet Obywatelski na 2024. 9 mln zł na inicjatywy mieszkańców

RZESZÓW. Zgłaszanie propozycji zadań rozpoczęło się 4 lipca i potrwa do 21 lipca.

Rzeszów

Objazdy autobusów MPK linii nr 3 i 22

RZESZÓW. Od najbliższego wtorku autobusy komunikacji miejskiej kursujące do Mrowli pojadą objazdami.

Rzeszów

Ponad 370 podcastów w trzeciej edycji konkursu Podcast Roku imienia redaktora Janusza Majki

RZESZÓW. Najlepsze podcasty wyłoni ponad 30 osobowe Jury, które 30 września ogłosi nominacje w 6 kategoriach.  Rozstrzygnięcie Konkursu zaplanowano 25 listopada w Rzeszowie.

Rzeszów

5-latek pogryziony przez psa. Do szpitala eskortowali go policjanci

RZESZÓW. Policjanci eskortowali samochód, w którym rodzice wieźli do szpitala 5-letniego syna pogryzionego przez psa. Pilotaż przebiegł sprawnie i 5-latek został oddany w ręce lekarzy.

Rzeszów

Trwa nabór wniosków do programu "Opieka wytchnieniowa" - edycja 2023

RZESZÓW. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie prowadzi nabór wniosków do programu „Opieka wytchnieniowa” - edycja 2023 (pobyt dzienny). Wnioski można składać do 7 lipca 2023 r.

Reklama