Rzeszów - Środa, 21.05.2025
Reklama

Lufthansa podwaja loty z Rzeszowa do Monachium

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW/JASIONKA. Od wiosny samoloty Lufthansy będą kursować dwa razy dziennie z Portu Lotniczego Rzeszów Jasionka do Monachium. Niemieckie lotnisko oferuje loty niemal na cały świat.

Od 31 marca niemiecki przewoźnik będzie oferował aż 14 połączeń tygodniowo, czyli dwa razy więcej niż do tej pory. Do południowych lotów (11.00 z lotniska Franza Josefa Straussa, na 12.25 w Jasionce oraz 13.00 z Rzeszowa i 14.30 w stolicy Bawarii) Lufthansa dokłada wieczorne połączenie z Niemiec o 21.50 (lądowanie o 23.15) i poranne z Jasionki o 6.05 (w Monachium na 7.35). Rejsy są realizowane samolotami Bombardier CRJ-900, które mogą zabrać na pokład do 90 pasażerów.

Z lotniska w Monachium na wszystkie kontynenty lata ponad 60 linii lotniczych. Pasażerowie z Podkarpacia i ościennych regionów otrzymają pośrednie połączenie do wielu destynacji międzykontynentalnych, takich jak Nowy Jork, Chicago, San Francisco, Waszyngton, Los Angeles, Denver, Boston, Montreal, Toronto, Meksyk, Tokio, Pekin, Szanghaj, Seul, Singapur, Bangkok, Delhi, Kair, Rijad, Dubaj, Duszanbe czy Maskat oraz większości ważnych europejskich portów lotniczych.

Lufthansa jest pierwszym w Europie i czwartym na świecie przewoźnikiem pod względem obsługiwanych klientów. Jest też jednym z założycieli sojuszu lotniczego Star Alliance.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

29. Rajd Rzeszowski. Utrudnienia w ruchu, zamknięte ulice, objazdy autobusów

RZESZÓW. W czwartek rusza MARMA 29. Rajd Rzeszowski. Zawody odbędą się na ulicach Rzeszowa i powiatów: rzeszowskiego, strzyżowskiego i ropczycko-sędziszowskiego. 

Rzeszów

Kto wybuduje żłobek i przedszkole na os. Budziwój?

RZESZÓW. Władze miasta ogłosiły drugi przetarg na budowę żłobka i przedszkola na os. Budziwój. Poprzedni przetarg okazał się nieuważny ze względu na błędy formalne i za wysokie oferty wykonawców.

Rzeszów

Kolejne inwestycje na "Dworzysku". Powstaną nowe miejsca pracy

RZESZÓW. Firma „Efekt Plus”, lider na rynku europejskim w produkcji folii stretch, zamierza uruchomić nową linię technologiczną, a co za tym idzie - nowe miejsca pracy.

Rzeszów

We wtorek otwarcie pasieki na dachu Galerii Rzeszów

RZESZÓW. To pierwsza pasieka w rzeszowskim śródmieściu, a zarazem pierwsza pasieka na dachu w naszym mieście.

Rzeszów

98 załóg zgłoszonych do Marma 29. Rajdu Rzeszowskiego

98 załóg - 82 z Polski, 13 ze Słowacji oraz po jednej z Finlandii, Czech i Węgier - znalazło się na opublikowanych w środę listach zgłoszeń do MARMA 29. Rajdu Rzeszowskiego, inauguracyjnej...

Rzeszów

Rozpoczyna się remont ul. Lisa Kuli

RZESZÓW. Wszystko wskazuje na to, że lada moment rozpocznie się remont, który wiąże się z wyłączeniem z użytku dwóch pasów ruchu.

Rzeszów

Derby Rzeszowa o I ligę!

RZESZÓW. Po wtorkowych finałach baraży o I ligę piłkarską wiemy, że Rzeszów będzie miał swojego reprezentanta na zapleczu Ekstraklasy. Otwartym pozostaje pytanie: czy będzie to Stal Rzeszów czy Resovia?

Rzeszów

Prawie 1000 pytań wykonawców odnoście wykonania RCK

RZESZÓW. Przetarg na budowę Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego, które ma kosztować ponad 90 mln zł, ruszył w czerwcu br. 

Reklama