Rzeszów - Środa, 15.10.2025
Reklama

Magia nauki po zmroku - 10 października wyjątkowa noc na Politechnice Rzeszowskiej

Dodano: 10.10.2025 r. / Redakcja

fot. Politechnika Rzeszowska
fot. Politechnika Rzeszowska

RZESZÓW. Eksperymenty, pokazu naukowe, wykłady i zwiedzanie w blasku księżyca - tak będzie wyglądać IX edycja Nocy Nauki na Politechnice Rzeszowskiej. Udział w wydarzeniu nie wymaga rejestracji, a wstęp jest bezpłatny.

Wydarzenie odbędzie się 10 października w godzinach 17.00-22.00 na miasteczku akademickim Politechniki Rzeszowskiej. Miłośnicy wiedzy i pasjonaci nauki, a także ciekawi świata i zachodzących w nim zjawisk będą mogli niemalże do samej nocy doznawać naukowych wrażeń.

Uczelnia otworzy dla zwiedzających swoje laboratoria, do których na co dzień mają dostęp tylko studenci i pracownicy. Naukowcy będą przeprowadzać interesujące eksperymenty, opowiadać o badaniach realizowanych w poszczególnych laboratoriach oraz o praktycznym wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Na uczestników czeka wiele atrakcji i niespodzianek.

Wśród zaplanowanych atrakcji są m.in. : symulator lotu, symulator jazdy ciężarówką i symulator skoku spadochronem. Darmowe bilety na symulatory będą rozdawane w dniu wydarzenia (I pula: od godz. 16:45, II pula od godz. 18:45) w punkcie informacyjnym w bud. V (al. Powstańców Warszawy 12, Rzeszów).

Reklama

Noc Nauki jest adresowana do dzieci i ich rodziców, studentów, młodzieży szkolnej, mieszkańców Rzeszowa, Podkarpacia i całej Polski.

Główną ideą przyświecającą wydarzeniu jest popularyzacja nauki i najważniejszych osiągnięć naukowych, a także rozbudzanie zainteresowania kierunkami technicznymi.

Poniżej interaktywna mapa atrakcji zaplanowanych podczas IX Nocy Nauki.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

PRIMA APRILIS! Póki co władze miasta nie zamierzają przenieść Ratusza

1 kwietnia informowaliśmy, że władze miasta chcą przenieść Ratusz na al. Piłsudskiego.  To był oczywiście żart prima-aprilisowy.

Rzeszów

1 kwietnia zmieniają się rozkłady trzech linii MPK. Ponadto startuje nowa linia na Zalesiu

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza kolejne zmiany w rozkładzie.

Rzeszów

Akty oskarżenia dla trzech osób związanych z Podkarpackim Związkiem Piłki Nożnej

RZESZÓW. Akt oskarżenia przedstawiono Kazimierzowi G, Markowi H. i Zenonowi K.

Rzeszów

W Rzeszowie będzie nowe miejsce stacjonowania zespołu ratownictwa medycznego

RZESZÓW. Od 1 kwietnia w życie wchodzą zmiany związane z ratownictwem medycznym. 

Rzeszów

Dzisiaj Asseco Resovia Rzeszów zagra o 7. miejsce w PlusLidze

RZESZÓW. W tym sezonie zespół z Rzeszowa już dwuktornie musiał uznac wyższość GKS-u.

Rzeszów

Nie cztery, a trzy skrzyżowania zmodernizuje Ratusz. Mają być gotowe do końca roku

RZESZÓW. Miasto rozstrzygnęło przetarg na przebudowę trzech dużych rzeszowskich skrzyżowań.

Rzeszów

Przy ul. Lubelskiej znikła część ścieżki rowerowej. Czy doszło do samowoli budowlanej?

RZESZÓW. Stowarzyszenie Rowery.Rzeszow.pl skierowało w tej sprawie pismo do Miejskiego Zarządu Dróg z prośbą o wyjaśnienie sprawy.

Rzeszów

Już w sobotę „Godzina dla Ziemi WWF”. Urząd Miasta Rzeszowa dołącza do akcji

RZESZÓW. Znamy listę budynków, które będą uczestniczyć w akcji „Godzina dla Ziemi WWF”.

Reklama