Rzeszów - Sobota, 07.03.2026
Reklama

Medal dla prezydenta Rzeszowa i gala Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych

Dodano: 25.07.2019 r.

fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Prezydentowi Rzeszowa przyznano medal za wspieranie Światowych Festiwali Polonijnych Zespołów Folklorystycznych. Z okazji zakończenia wydarzenia w G2A Arena odbyła się gala festiwalowa.

Medal wydał Rzeszowski Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, organizator polonijnych imprez, który na rewersie okolicznościowej pamiątki zawarł podziękowania dla honorowanych tym wyróżnieniem.

„Pan Tadeusz Ferenc, jako prezydent Rzeszowa, jest jedną z tych osób, które pomagały w organizacji i przebiegu kilku edycji naszego festiwalu, w tym imprez towarzyszących. Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” bardzo to wielorakie wsparcie docenia i tym okolicznościowym medalem pragnie prezydentowi serdecznie podziękować” – podkreślił Bartosz Bącal, rzecznik XVIII Światowego Festiwalu PZF.

Okazją do przekazania prezydentowi okolicznościowego wyróżnienia była gala jubileuszowa, zorganizowana w G2A Arenie – Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym w podrzeszowskiej Jasionce w ramach odbywającego się w stolicy Podkarpacia XVIII Światowego Festiwalu PZF (w dniach 19 – 24 lipca).
Reklama
Festiwal rozpoczął się w ubiegły piątek barwnym korowodem ulicami Rzeszowa. Przez kilka festiwalowych dni, polonijne zespoły folklorystyczne dały w sumie kilkadziesiąt koncertów w wielu miastach i gminach naszego województwa. Jednak najważniejszymi koncertami, były te odbywające się w stolicy Podkarpacia: poniedziałkowy „Folklor Narodów Świata” i zamykający Festiwal koncert galowy.

We wtorek uczestnicy festiwalu wzięli udział w uroczystej gali festiwalowej, która odbyła się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w podrzeszowskiej Jasionce, wydanej z okazji 50-lecia festiwalu. XVIII Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych został objęty patronatem honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Organizatorem festiwalu był rzeszowski oddział stowarzyszenia Wspólnota Polska. Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Senatu RP, Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Miasta Rzeszowa. Urząd Marszałkowski każdorazowo włącza się w organizację festiwalu poprzez zaangażowanie Wojewódzkiego Domu Kultury i departamentu kultury UMWP.
 

Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa/Samorząd Województwa Podkarpackiego
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kompletnie pijana kobieta wjechała w bariery na parkingu B1 w Rzeszowie

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali 40-letnią kobietę, która Hondą Civic wjechała w bariery energochłonne na terenie parkingu przy hipermarkecie B1 w Rzeszowie. Okazało się, że kierująca miała ponad 3,6 promila.

Rzeszów

Postęp prac na budowie parkingu piętrowego z lądowiskiem przy szpitalu „na górce” [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na terenie Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, trwa budowa piętrowego parkingu z lądowiskiem dla śmigłowców. Inwestycja ma być gotowa do końca czerwca 2026 roku. Sprawdzamy, na jakim...

Rzeszów

Ktoś uszkodził 20 samochodów przy ul. Żwirki i Wigury. Policja prosi o pomoc

RZESZÓW. Rzeszowska policja zwróciła się z prośbą o pomoc do ewentualnych świadków zdarzenia, do którego doszło na jednym z parkingów przy ul. Żwirki i Wigury. Nieznany sprawca uszkodził lakier w 20 samochodach.

Rzeszów

Podkarpacki Bazarek wraca po zimowej przerwie

RZESZÓW. Świeże produkty prosto od lokalnych producentów – po zimowej przerwie do Parku Papieskiego wraca Podkarpacki Bazarek. Najbliższa edycja odbędzie się w sobotę, 7 marca.

Rzeszów

Jest koncepcja rozbudowy zielonej Arkadii na osiedlu Drabinianka

RZESZÓW. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie ma już opracowaną koncepcję zagospodarowania kolejnej przestrzeni na terenach rekreacyjnych Arkadia.

Rzeszów

Kolejny etap rozbudowy ul. Wyspiańskiego. Powstanie przedłużenie do al. Witosa

RZESZÓW. Miasto przygotowuje kolejną inwestycję związaną z rozbudową ul. Wyspiańskiego. Powstanie jej przedłużenie i połączenie z al. Witosa. Najpierw jednak konieczne jest opracowanie dokumentacji projektowej – przetarg na wybór projektanta został już...

Rzeszów

Kilkaset rzeszowskich przejść dla pieszych zostanie doświetlonych

RZESZÓW. Na 250 rzeszowskich przejściach dla pieszych będzie jaśniej i bezpieczniej. Zostaną doświetlone. Inwestycja jest dofinansowana ze środków unijnych.

Rzeszów

Niebezpieczne odkrycie niedaleko Rzeszowa. Interweniowali saperzy

W Hyżnem w powiecie rzeszowskim znaleziono niewybuchy z okresu II wojny światowej. Saperzy zajęli się ich neutralizacją.

Reklama