Rzeszów - Wtorek, 14.10.2025
Reklama

Meleksem po cmentarzu Wilkowyja. Miasto wznawia kursy dla seniorow

Dodano: 03.10.2025 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W październiku i w listopadzie mieszkańcy Rzeszowa będą mogli kilkukrotnie skorzystać z bezpłatnego transportu po terenie Cmentarza Wilkowyja.

Inicjatywa, realizowana we współpracy Urzędu Miasta Rzeszowa i Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, powstała w odpowiedzi na liczne prośby seniorów i osób, które ze względu na ograniczoną mobilność – mają trudności w swobodnym poruszaniu się po rozległym terenie Cmentarza Wilkowyja.

Dotychczasowe kursy organizowane wiosną, cieszyły się dużym zainteresowaniem i zostały bardzo dobrze przyjęte przez osoby starsze.

W październiku i w listopadzie transport meleksami będzie realizowany pięciokrotnie: 4, 18 i 31 października, 2 i 8 listopada,

Przewozy będą dostępne w godzinach 10:00–16:00, co około 15 minut (odjazdy przy wejściu głównym).

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Plaza organizuje zbiórkę dla kobiet z Ukrainy

RZESZÓW. 8 marca 2022 r. z okazji Dnia Kobiet CH Plaza przeprowadzi zbiórkę dla kobiet z Ukrainy pod hasłem „Kobietom w potrzebie”. Zbierane będą środki higieniczne, kosmetyki, bielizna i wygodna odzież.

Rzeszów

W Full Markecie powstał punkt noclegowy dla uchodźców z Ukrainy

RZESZÓW. W budynku Full Marketu przy ul. Rejtana 53 przygotowano ppnad 500 miejsc noclegowych dla uchodźców z Ukrainy.

Rzeszów

WSIiZ uruchamia świetlicę dla dzieci i ich opiekunów z Ukrainy

RZESZÓW. Uczelnia chce zapewnić uchodźcom trochę spokoju i odpoczynku.

Rzeszów

Kolejny krok w kierunku budowy aquaparku w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na opracowanie studium wykonalności dla budowy parku wodnego w Rzeszowie. Będzie ono zawierało m.in. analizy dotyczące kosztów, technologii budowy oraz funkcji aquaparku.

Rzeszów

Potrzebni wolontariusze do pomocy uchodźcom w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto poszukuje wolontariuszy do pomocy uchodźcom z Ukrainy. Aby się zgłosić, wystarczy uzupełnić formularz online.

Rzeszów

Władze Rzeszowa prowadzą rozmowy dyplomatyczne w sprawie Ukrainy

​RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek prowadzi rozmowy z dyplomatami z całego świata, którzy przyjeżdżają do Rzeszowa, aby dowiedzieć się więcej o sytuacji uchodźców i wspierać Ukrainę w walce z agresją rosyjską.

Rzeszów

Zbiórka darów dla Ukrainy. Aktualna lista potrzeb [3.03.2022]

RZESZÓW. Leki, materiały opatrunkowe oraz żywność – to aktualnie najbardziej potrzebne dary dla Ukraińców, zbierane w punktach RDK na terenie Rzeszowa.

Rzeszów

Fundacja Felineus z pomocą dla zwierząt z Ukrainy

RZESZÓW. Rzeszowska Fundacja Felineus włączyła się w akcję pomocy zwierzętom z Ukrainy. Trwa zbiórka pieniędzy oraz artykułów dla psów i kotów.

Reklama