Rzeszów - Poniedziałek, 05.05.2025
Reklama

Mężczyzna zaatakował w autobusie 0B kontrolerkę biletów

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Do ataku na kontrolerkę biletów doszło 16 lutego. Poszkodowana została przewieziona do szpitala, a agresywny mężczyzna został zatrzymany przez drugiego kontrolera.

W sobotę, 16 lutego br., po skontrolowaniu już kilkunastu pojazdów, po godz. 18:00 nasi kontrolerzy postanowili wykonać swoje czynności służbowe w autobusie OB na ulicy Dąbrowskiego. Kierowca pojazdu po wjechaniu na zatokę  autobusową otworzył drzwi, zaś kontrolerzy zaczęli rutynową kontrolę.

W tym momencie zupełnie niespodziewanie i bez żadnych powodów na kontrolerkę, stojącą w drzwiach, wyskoczył mężczyzna, który w brutalny sposób zaatakował ją, doprowadzając do upadku na ziemię.

Agresywnego mężczyznę udało się zatrzymać dokonując obywatelskiego ujęcia przez drugiego kontrolera. Sprawca został dowieziony autobusem na Komisariat Policji zgodnie z obowiązującymi przepisami przewozowymi.
Reklama
 W związku z powyższą sytuacją kurs został zawieszony. Ucierpieli na tym także pozostali pasażerowie. Poszkodowana kontrolerka, w związku z poniesionymi obrażeniami, trafiła na pogotowie ratunkowe.

„Niestety nie jest to odosobniony przypadek ataku na naszych kontrolerów. Nasi pracownicy na co dzień stykają się z agresją słowną oraz fizyczną ze strony pasażerów – osób łamiących przepisy prawa przewozowego –  o czym się już nie wspomina w prasie. Zgubiony but podczas ucieczki z autobusu, czy napad fizyczny na kontrolerkę to tylko zarys wydarzeń z ostatniego tygodnia” – informuje Zarząd Transportu Miejskiego.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

21 kilogramów narkotyków i 12 podejrzanych w rękach CBŚP z Rzeszowa

RZESZÓW. Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec 11 podejrzanych tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Rzeszów

Siatkarki Developres SkyRes Rzeszów przegrywają finał Pucharu Polski Kobiet

RZESZÓW. Dla zespołu z Polic to siódmy triumf w Pucharze Polski.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska wesprze startupy wykorzystujące technologie kosmiczne

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska została jednym z 12 partnerów Konsorcjum Regionalnego Rzeszów.

Rzeszów

Od 10 marca zmiany w rozkładach jazdy pociągów na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Nowy rozkład jazdy zacznie obowiązywać od 10 marca do 8 czerwca.

Rzeszów

W kurii rzeszowskiej rozmawiano o pedofilii w Kościele

RZESZÓW. 7 marca 2019 r. w auli Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie odbyła się konferencja prasowa na temat nadużyć seksualnych duchownych.

Rzeszów

Fundacja na rzecz osób z Zespołem Downa organizuje bieg charytatywny w Rzeszowie

RZESZÓW. Bieg rozpocznie się o godz. 15.00 w okolicy Lisiej Góry.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa z nagrodą Samorządowca Roku 2018

RZESZÓW. W dniach 5 i 6 marca br. w Poznaniu odbyło się doroczne Zgromadzenie Ogólne Związku Miast Polskich.

Rzeszów

Żużlowy pojedynek Reprezentacji Polski z drużyną Reszty Świata na Stadionie Miejskim już 22 kwietnia

RZESZÓW. 22 kwietnia Żużlowa Reprezentacja Polski otworzy swój sezon w Rzeszowie pojedynkiem z drużyną Reszty Świata. 

Reklama