Rzeszów - Niedziela, 21.12.2025
Reklama

Mężczyzna zaatakował w autobusie 0B kontrolerkę biletów

Dodano: 19.02.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Do ataku na kontrolerkę biletów doszło 16 lutego. Poszkodowana została przewieziona do szpitala, a agresywny mężczyzna został zatrzymany przez drugiego kontrolera.

W sobotę, 16 lutego br., po skontrolowaniu już kilkunastu pojazdów, po godz. 18:00 nasi kontrolerzy postanowili wykonać swoje czynności służbowe w autobusie OB na ulicy Dąbrowskiego. Kierowca pojazdu po wjechaniu na zatokę  autobusową otworzył drzwi, zaś kontrolerzy zaczęli rutynową kontrolę.

W tym momencie zupełnie niespodziewanie i bez żadnych powodów na kontrolerkę, stojącą w drzwiach, wyskoczył mężczyzna, który w brutalny sposób zaatakował ją, doprowadzając do upadku na ziemię.

Agresywnego mężczyznę udało się zatrzymać dokonując obywatelskiego ujęcia przez drugiego kontrolera. Sprawca został dowieziony autobusem na Komisariat Policji zgodnie z obowiązującymi przepisami przewozowymi.
Reklama
 W związku z powyższą sytuacją kurs został zawieszony. Ucierpieli na tym także pozostali pasażerowie. Poszkodowana kontrolerka, w związku z poniesionymi obrażeniami, trafiła na pogotowie ratunkowe.

„Niestety nie jest to odosobniony przypadek ataku na naszych kontrolerów. Nasi pracownicy na co dzień stykają się z agresją słowną oraz fizyczną ze strony pasażerów – osób łamiących przepisy prawa przewozowego –  o czym się już nie wspomina w prasie. Zgubiony but podczas ucieczki z autobusu, czy napad fizyczny na kontrolerkę to tylko zarys wydarzeń z ostatniego tygodnia” – informuje Zarząd Transportu Miejskiego.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Mieszkańcy gminy Głogów Młp. nie zgadzają się na przyłączenie Pogwizdowa Nowego do Rzeszowa

RZESZÓW. Za włączeniem sołectwa do Rzeszowa opowiedziało się 26 (4%) mieszkańców, przeciw 571 (95%).

Rzeszów

Rzeszów z wyróżnieniami za oświetlenie dróg i terenów publicznych

RZESZÓW. Konkurs organizowany jest przez Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego.

Rzeszów

W lipcu remont wiaduktu nad ul. Batorego. ZTM czeka na propozycje objazdów dla autobusów

RZESZÓW. Na czas prowadzonych prac ulica ta będzie całkowicie wyłączona z ruchu.

Rzeszów

Od 1 kwietnia nowa, pilotażowa linia autobusowa na Zalesiu

RZESZÓW. Połączenie jest odpowiedzią na propozycję Rady Osiedla Zalesie.

Rzeszów

Pożar w Auchan w Krasnem. Ewakuowano 400 osób, jedna osoba z obrażeniami

RZESZÓW. Na miejsce pożaru skierowano pięć zastępów straży pożarnej.

Rzeszów

Jak zarządzać sobą w czasie? Poznaj projekt szóstki uczniów z II i I LO w Rzeszowie

RZESZÓW. Projekt społeczny „Zawsze na Czasie” został zrealizowany w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”.

Rzeszów

Ewakuacja w Sądzie Okręgowym w Rzeszowie. Przyszła koperta z białym proszkiem i informacją o bombie

RZESZÓW. Aktualnie czynności związane ze sprawdzeniem budynku prowadzą policyjni pirotechnicy.

Reklama