Miał 3,2 promila, jechał całą szerokością jezdni. Zatrzymała go policjantka po służbie
Dodano: 07.10.2022 r.
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Policjantka z rzeszowskiej komendy zatrzymała pijanego kierowcę skody i uniemożliwiła mu dalszą jazdę. Była po służbie.
Do zdarzenia doszło w poniedziałek, około godziny 19 w Krasnem. Policjantka z wydziału prewencji rzeszowskiej komendy, będąca po służbie, jadąc ze swoimi znajomymi w kierunku Łańcuta, zwróciła uwagę na samochód poruszający się całą szerokością jezdni. Kierujący zjeżdżał na sąsiedni pas lub zahaczał o krawężnik. Podejrzewając, że może być pijany, próbowali zatrzymać auto.
Udało im się to kiedy skoda zjechała na boczny pas i zatrzymała się. Swoim samochodem zajechali mu drogę, a policjantka podbiegła do pojazdu, otworzyła drzwi i wyciągnęła kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając kierowcy dalszą jazdę. Wspólnie ze znajomymi nie pozwoliła kierującemu oddalić się z miejsca. Od mężczyzny czuć było alkohol, jego mowa była bełkotliwa.
Na miejsce przybyli funkcjonariusze ruchu drogowego,i zbadali alkomatem 49-letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego. Okazało się, że miał 3,2 promili alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, zabezpieczono jego samochód, a on sam trafił do izby wytrzeźwień.
Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
RZESZÓW. Policjanci wspólnie z pracownikami Inspekcji Transportu Drogowego będą kontrolować autokary i pojazdy przewożące dzieci i młodzież na wycieczki.
RZESZÓW. Fundacja "Mały Wielki Krok" prowadzi zbiórkę środków na zakup specjalistycznych kombinezonów, dzięki którym jej podopieczni będą mogli kontynuować rehabilitację.
RZESZOW. Wczoraj w Krasnem przypadkowa osoba natrafiła na zwłoki mężczyzny. Okazało się, że to ciało zaginionego w listopadzie ubiegłego roku 67-latka z Rzeszowa.
RZESZÓW. Gotowy jest już projekt przebudowy ulicy Grunwaldzkiej. Na wniosek prezydenta Konrada Fijołka uzupełniono go o drzewa, które zostaną posadzone wzdłuż kamienic. Wizualizacje możecie zobaczyć pod artykułem.
RZESZÓW. Rozpoczął się kolejny etap rozbudowy Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz