Miał 3,2 promila, jechał całą szerokością jezdni. Zatrzymała go policjantka po służbie
Dodano: 07.10.2022 r.
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Policjantka z rzeszowskiej komendy zatrzymała pijanego kierowcę skody i uniemożliwiła mu dalszą jazdę. Była po służbie.
Do zdarzenia doszło w poniedziałek, około godziny 19 w Krasnem. Policjantka z wydziału prewencji rzeszowskiej komendy, będąca po służbie, jadąc ze swoimi znajomymi w kierunku Łańcuta, zwróciła uwagę na samochód poruszający się całą szerokością jezdni. Kierujący zjeżdżał na sąsiedni pas lub zahaczał o krawężnik. Podejrzewając, że może być pijany, próbowali zatrzymać auto.
Udało im się to kiedy skoda zjechała na boczny pas i zatrzymała się. Swoim samochodem zajechali mu drogę, a policjantka podbiegła do pojazdu, otworzyła drzwi i wyciągnęła kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając kierowcy dalszą jazdę. Wspólnie ze znajomymi nie pozwoliła kierującemu oddalić się z miejsca. Od mężczyzny czuć było alkohol, jego mowa była bełkotliwa.
Na miejsce przybyli funkcjonariusze ruchu drogowego,i zbadali alkomatem 49-letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego. Okazało się, że miał 3,2 promili alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, zabezpieczono jego samochód, a on sam trafił do izby wytrzeźwień.
Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
RZESZÓW. Rzeszów włączył się do akcji „Czyste, zielone miasta”, prowadzonej przez Stowarzyszenie Program Czysta Polska. We wtorek przy ul. Jarowej posadzonych zostało 200 drzew: dębów szypułkowych i sosen zwyczajnych.
GŁOGÓW MAŁOPOLSKI. W Głogowie Małopolskim autobus miejski potrącił 68-letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego. Ranny mężczyzna trafił do szpitala, gdzie pomimo udzielonej pomocy, zmarł.
RZESZÓW. Od środy (26 października) wszelką korespondencje dostarczaną osobiście do Urzędu Miasta Rzeszowa będzie można składać w Punkcie Kancelaryjnym Urzędu Miasta Rzeszowa, zlokalizowanym w pokoju nr 1 w budynku przy ul. Rynek...
RZESZÓW. Pracownicy rzeszowskiego oddziału Deloitte zasadzili ul. Krogulskiego 1000 drzew. W ten sposób firma upamiętniła zatrudnienie tysięcznego pracownika.
RZESZÓW. Wczoraj na skrzyżowaniu ulic Langiewicza i Witosa doszło do kolizji z udziałem samochodu osobowego i autobusu komunikacji miejskiej. Sprawca zdarzenia - kierowca osobówki - miał ponad 3,4 promile alkoholu.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz