Rzeszów - Piątek, 26.06.2026
Reklama

Miał 3,5 promila alkoholu. Wsiadł do samochodu po to by pojechać do sklepu po alkohol

Dodano: 05.04.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Blisko 3,5 promila miał kierowca golfa, który przyjechał do sklepu po alkohol. 25-latek kupił butelkę wódki i chciał odjechać. Dalszą jazdę udaremniło mu dwóch funkcjonariuszy z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie, którzy byli po służbie. Mieszkańcowi powiatu kolbuszowskiego za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, wysoka grzywna i utrata prawa jazdy.

Sierz szt. Daniel Zając z wydziału prewencji komendy wojewódzkiej i jego kolega st. sierż. Tomasz Pieniowski z oddziału prewencji, we wtorek wieczorem będąc po służbie, przed jednym ze sklepów na ul. Mikołajczyka w Rzeszowie zwrócili uwagę na volkswagena golfa.

Kierujący gwałtownie zahamował, wysiadł z samochodu i chwiejnym krokiem poszedł w kierunku sklepu. Sposób jego zachowania wskazywał, że może być nietrzeźwy. Postanowili to sprawdzić. Funkcjonariusz Daniel Zając poszedł za mężczyzną do sklepu. Okazało się, że kierowca golfa kupił butelkę wódki i wyszedł.
Reklama
Młody mężczyzna wsiadł z powrotem do volkswagena i chciał odjechać. Widząc to policjanci natychmiast podbiegli do auta i otworzyli drzwi. St. sierż. Pieniowski chcąc uniemożliwić mu dalszą jazdę wciągnął kluczyki ze stacyjki. Wtedy mężczyzna stał się agresywny wobec funkcjonariuszy. Od kierowcy czuć było alkohol. O całym zajściu powiadomili dyżurnego z Rzeszowa.

Na miejsce został wysłany policyjny patrol. Podczas sprawdzania stanu trzeźwości okazało się, że 25-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego jest pijany, miał prawie 3,5 promila alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

2,3 mln zł dla rzeszowskich strażaków ochotników, w tym m.in. na nowy wóz dla OSP Dębina

RZESZÓW. 2,3 mln zł zaplanowało w tym roku miasto na dofinansowanie inwestycyjne rzeszowskich Ochotniczych Straży Pożarnych.

Połączenie ulicy Wołyńskiej z ul. Słoneczny Stok

Trwa budowa drogi, która połączy dwa rzeszowskie osiedla [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwają prace na budowie drogi, która docelowo połączy ulice Wołyńską na osiedlu Kotuli z ulicą Potokową na os. Staroniwa. Inwestycja została podzielona na dwa etapy. Obecnie realizowany jest I etap, który...

PRZETARG ROZSTRZYGNIĘTY

Wiemy, kto wybuduje dzwonnicę na placu Wolności

RZESZÓW. Miasto rozstrzygnęło przetarg na budowę dzwonnicy Dzwonu Niepodległości. Wybuduję ją firma AJ Profibud spółka z o.o. z Chmielnika za prawie 275 tys. zł. Obiekt ma stanąć do sierpnia tego roku.

Zderzenie Yamahy z Mazdą

Tragiczny wypadek w Kamieniu. Nie żyje 27-letni motocyklista

KAMIEŃ. 27-latek kierujący motocyklem stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z toyotą. Mężczyzna zginął na miejscu.

ZDERZENIE TRZECH POJAZDÓW

Wypadek na ul. Gromskiego w Rzeszowie. Dwie osoby w szpitalu

RZESZÓW. Trzy samochody zderzyły się na ul. Gromskiego na osiedlu Staromieście w Rzeszowie. Ranne zostały dwie osoby. Ich życiu, nie zagraża niebezpieczeństwo. Przyczyną wypadku było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

PODKARPACKI BAZAREK

Zdrowa żywność od lokalnych producentów. W sobotę Bazarek w Parku Papieskim

RZESZÓW. Od owoców i warzyw, po chleby, ciasta, regionalne wędliny, sery, miody, przetwory. Na Podkarpackim Bazarku miłośnicy zdrowej żywności z pewnością znajdą coś smakowitego dla siebie.

DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH

Dzień Otwarty dworca lokalnego

RZESZÓW. W piątek, 10 maja 2024 r. odbędzie się Dzień Otwarty Dworca Lokalnego w Rzeszowie przy ul. Towarnickiego 7. Wśród atrakcji, m.in. prezentacja autobusu elektrycznego.

Reklama