Rzeszów - Piątek, 26.06.2026
Reklama

Miał 3,5 promila alkoholu. Wsiadł do samochodu po to by pojechać do sklepu po alkohol

Dodano: 05.04.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Blisko 3,5 promila miał kierowca golfa, który przyjechał do sklepu po alkohol. 25-latek kupił butelkę wódki i chciał odjechać. Dalszą jazdę udaremniło mu dwóch funkcjonariuszy z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie, którzy byli po służbie. Mieszkańcowi powiatu kolbuszowskiego za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, wysoka grzywna i utrata prawa jazdy.

Sierz szt. Daniel Zając z wydziału prewencji komendy wojewódzkiej i jego kolega st. sierż. Tomasz Pieniowski z oddziału prewencji, we wtorek wieczorem będąc po służbie, przed jednym ze sklepów na ul. Mikołajczyka w Rzeszowie zwrócili uwagę na volkswagena golfa.

Kierujący gwałtownie zahamował, wysiadł z samochodu i chwiejnym krokiem poszedł w kierunku sklepu. Sposób jego zachowania wskazywał, że może być nietrzeźwy. Postanowili to sprawdzić. Funkcjonariusz Daniel Zając poszedł za mężczyzną do sklepu. Okazało się, że kierowca golfa kupił butelkę wódki i wyszedł.
Reklama
Młody mężczyzna wsiadł z powrotem do volkswagena i chciał odjechać. Widząc to policjanci natychmiast podbiegli do auta i otworzyli drzwi. St. sierż. Pieniowski chcąc uniemożliwić mu dalszą jazdę wciągnął kluczyki ze stacyjki. Wtedy mężczyzna stał się agresywny wobec funkcjonariuszy. Od kierowcy czuć było alkohol. O całym zajściu powiadomili dyżurnego z Rzeszowa.

Na miejsce został wysłany policyjny patrol. Podczas sprawdzania stanu trzeźwości okazało się, że 25-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego jest pijany, miał prawie 3,5 promila alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

190 miejsc dla maluchów w nowym żłobku w Rzeszowie. Podpisano umowę z wykonawcą

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podpisał umowę z firmą, która wybuduje nowy żłobek w Rzeszowie. Znajdzie się w nim miejsce dla 190 maluchów.

Rzeszów

Dodatkowe rządowe pieniądze dla Rzeszowa na posiłki dla dzieci i czytelnictwo

RZESZÓW. Rzeszów otrzyma ponad 2 mln zł dofinansowania na realizację programu  „Posiłek w szkole i w domu” oraz Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Rzeszów

Jest umowa na drugi etap ul. Parkowej

RZESZÓW. Lada dzień mają ruszyć prace przy budowie drugiego etapu ul. Parkowej oraz odcinka ul. Miłocińskiej. W czwartek podpisano umowę z wykonawcą, firmą Eurovia.

Rzeszów

Otwarto Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne. To pierwsza taka placówka w Rzeszowie

RZESZÓW. W środę w Rzeszowie odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego. To pierwsze takie miejsce w mieście. W całym regionie jest tylko 7 tego typu placówek. Budowa COM kosztowała 7,3 mln zł.

Rzeszów

1 kwietnia rusza sezon ogródkowy na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Lada dzień rozpocznie się sezon ogródkowy na rzeszowskim Rynku. Ogródki pozostaną tam do końca października.

Rzeszów

Rusza kiermasz wielkanocny w rzeszowskiej Plazie

RZESZÓW. Od 27 do 29 marca 2024 r. w CH Plaza odbędzie się Kiermasz Wielkanocny.  Wystawcy zaoferują regionalne produkty. Na stoiskach znajdą się m.in. wielkanocne przysmaki, rękodzieło artystyczne, ozdoby świąteczne oraz wyjątkowe...

Rzeszów

Obok stacji Rzeszów Staroniwa powstała hala serwisowa Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej

RZESZÓW. Oficjalnie oddano do użytku halę, w której serwisowany będzie tabor Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej. Koszt inwestycji to ponad 167 mln zł.

Rzeszów

Przebudowa ul. Załęskiej. Prace rozpoczną się lada dzień

RZESZÓW. Dziś w ratuszu podpisano umowę z konsorcjum firm, które przebuduje ulicę Załęską. Prace mają rozpocząć się lada dzień. Inwestycja o wartości blisko 6 mln zł ma zakończyć się jesienią br.

Reklama