Rzeszów - Poniedziałek, 22.06.2026
Reklama

Miał 3,5 promila alkoholu. Wsiadł do samochodu po to by pojechać do sklepu po alkohol

Dodano: 05.04.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Blisko 3,5 promila miał kierowca golfa, który przyjechał do sklepu po alkohol. 25-latek kupił butelkę wódki i chciał odjechać. Dalszą jazdę udaremniło mu dwóch funkcjonariuszy z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie, którzy byli po służbie. Mieszkańcowi powiatu kolbuszowskiego za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, wysoka grzywna i utrata prawa jazdy.

Sierz szt. Daniel Zając z wydziału prewencji komendy wojewódzkiej i jego kolega st. sierż. Tomasz Pieniowski z oddziału prewencji, we wtorek wieczorem będąc po służbie, przed jednym ze sklepów na ul. Mikołajczyka w Rzeszowie zwrócili uwagę na volkswagena golfa.

Kierujący gwałtownie zahamował, wysiadł z samochodu i chwiejnym krokiem poszedł w kierunku sklepu. Sposób jego zachowania wskazywał, że może być nietrzeźwy. Postanowili to sprawdzić. Funkcjonariusz Daniel Zając poszedł za mężczyzną do sklepu. Okazało się, że kierowca golfa kupił butelkę wódki i wyszedł.
Reklama
Młody mężczyzna wsiadł z powrotem do volkswagena i chciał odjechać. Widząc to policjanci natychmiast podbiegli do auta i otworzyli drzwi. St. sierż. Pieniowski chcąc uniemożliwić mu dalszą jazdę wciągnął kluczyki ze stacyjki. Wtedy mężczyzna stał się agresywny wobec funkcjonariuszy. Od kierowcy czuć było alkohol. O całym zajściu powiadomili dyżurnego z Rzeszowa.

Na miejsce został wysłany policyjny patrol. Podczas sprawdzania stanu trzeźwości okazało się, że 25-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego jest pijany, miał prawie 3,5 promila alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Inwestycja w bezpieczeństwo na lotnisku w Jasionce. Podpisano umowę

RZESZÓW/JASIONKA. 11 mln zł będzie kosztować modernizacja systemu kontroli bezpieczeństwa w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów. 3 grudnia podpisano umowę z wykonawcą. Adam Hamryszczak: „Ta inwestycja to kolejny krok w kierunku...

Rzeszów

Otwarcie lewej nitki tunelu na S19 Rzeszów Płd. - Babica. Będzie transmisja online

RZESZÓW. Jak poinformowała Joanna Rarus, rzeczniczka prasowa Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, w środę 10 grudnia 2025 r. odbędzie się oficjalne zakończenie drążenia pierwszej nitki tunelu na budowie S19 Rzeszów Południe...

Rzeszów

RDK zaprasza miłośników rękodzieła oraz świątecznych smakołyków na IX Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy

RZESZÓW. Rzeszowski Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników rękodzieła i świątecznych przysmaków na IX Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy. To doskonała okazja, aby kupić wyjątkowe wyroby rzemieślnicze oraz posłuchać kolęd wykonywanych na żywo.

Rzeszów

W styczniu pojedziemy Wisłokostradą? Budowa jest już na finiszu [ZDJĘCIA, FILM]

RZESZÓW. „Kończy się właśnie realizacja strategicznej inwestycji Rzeszowa, czyli Wisłokostrady. Wykonawca kładzie już ostatnie warstwy masy bitumicznej. I jako prezent na Nowy Rok, w styczniu, Wisłokostradę będziemy chcieli oddać do użytku” –...

Rzeszów

Kryta pływalnia ROSiR przy ul. Jałowego do przebudowy. Podpisano umowę z projektantem [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Pracownia Pro-Arch z Tychów zajmie się przygotowaniem dokumentacji projektowej dla przebudowy krytej pływalni Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Jałowego. W odnowionym obiekcie znajdą się m.in. strefa z brodzikami dla...

Rzeszów

Ruszył sezon łyżwiarski w Rzeszowie. Lodowisko w Parku Sybiraków już otwarte

RZESZÓW. Lodowisko w Parku Sybiraków na osiedlu Baranówka rozpoczęło nowy sezon łyżwiarski. Oferuje bilety bez limitu czasowego oraz zniżki na Rzeszowską Kartę Mieszkańca.

Rzeszów

Lotnisko w Jasionce z prestiżowym wyróżnieniem

RZESZÓW. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów zdobył tytuł Laureata Programu Najwyższa Jakość Quality International 2025 oraz Złote Godło QI 2025 w kategorii QI SERVICES. Wyróżnienie przyznano za usługę obsługi samolotów pasażerskich...

Rzeszów

W centrum Rzeszowa montują dodatkowe ławki

RZESZÓW. Na prośbę starszych mieszkańców Śródmieścia, miasto rozpoczęło montaż kilkudziesięciu dodatkowych ławeczek przy chodnikach.

Reklama