Rzeszów - Wtorek, 24.06.2025
Reklama

Miasteczko Zdrowia w Rzeszowie. Bezpłatne badania i konsultacje medyczne

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. W czwartek, 2 czerwca 2022 r. na placu przed Centrum Handlowym Plaza przy ul. Rejtana 65 powstanie Miasteczko Zdrowia. Będzie można bezpłatnie skorzystać z szerokiej oferty badań i konsultacji medycznych. Wydarzenie jest inicjatywą Fundacji Veritas mającą na celu popularyzację profilaktyki badań i prowadzenia zdrowego trybu życia.
 
Miasteczko Zdrowia cieszy się niesłabnącą popularnością, dzięki czemu z roku na rok przyciąga więcej firm i placówek medycznych. Przede wszystkim jednak możliwość wykonania bezpłatnych badań ułatwia mieszkańcom sprawdzenie stanu swojego zdrowia i zasięgnięcie porad lekarskich. 
 
Jednym z partnerów Miasteczka Zdrowia w Rzeszowie jest Laboratorium Diagnostyka, które podczas trwania wydarzenia będzie rozdawać darmowe skierowania na badania HCV. Będzie można wykorzystać je w dowolnym punkcie pobrań na terenie miasta Rzeszowa. Oprócz tego będą również rozdawane bony uprawniające do 10% rabatu na wszystkie badania, jakie wykonuje Laboratorium Diagnostyka w swoich punktach pobrań i 15% rabatu na badania wykonywane w punkcie pobrań przy ul. Zenitowej w Rzeszowie.
 
Kolejny partner, jakim jest Centrum Medyczne MEDYK, oferuje badanie wzroku, porady dietetyka i stomatologa, oraz szkolenie z samobadania piersi.
 
Medicover Stomatologia wykona podczas Miasteczka darmowy przegląd stomatologiczny oraz zaoferuje 20% zniżki na pierwszą usługę.
 
Na stoisku uPacjenta każdy z uczestników będzie miał możliwość skontrolowania poziomu witaminy D w swoim organizmie.
 
Reklama
Kolejnym partnerem jest Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego oferujące konsultacje medyczne z zakresu profilaktyki nowotworów piersi i szyjki macicy oraz naukę techniki samobadania piersi. Możliwe będzie również sprawdzenie swoich umiejętności samodzielnego badania piersi na specjalistycznych trenażerach medycznych.
 
Zespół Opieki Zdrowotnej Nr 2, w trakcie wydarzenia będzie udzielać konsultacji dermatologicznych z oceną znamion dermatoskopem, mierzyć ciśnienie krwi i poziom cukru, oraz wykonywać testy na Helicobacter pylorii. Dostępny będzie też fantom do nauki samobadania piersi. Dodatkowo rozdane zostaną bony na darmowe badania: densytometrię i badanie słuchu.
 
Całość wydarzenia pod nadzorem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa wspiera ideę oddawania krwi. Dzięki partnerowi Scanmed na Miasteczku Zdrowia pojawi się także Zaćmobus.

Tegoroczne Miasteczko Zdrowia w Rzeszowie będzie gościć również Narodowy Fundusz Zdrowia promujący programy profilaktyczne oraz umożliwiający zapisy na pomiary w Kiosku Profilaktycznym. Na stanowisku będą ogólnodostępne ulotki i materiały informacyjne z programami profilaktycznymi realizowanymi przez NFZ.
 
Dodatkowo Fundacja Veritas uruchamia również KARTĘ ZDROWIA, która będzie rozdawana uczestnikom podczas wydarzenia. Karta upoważnia do zniżek na usługi określonych placówek medycznych.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przy ul. Staszica powstał Park dla Seniora. Można wypocząć i poćwiczyć [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na osiedlu gen. Grota-Roweckiego w Rzeszowie powstał park dedykowany starszym mieszkańcom miasta. W nowym ogrodzie zamontowano m.in. urządzenia do wykonywania lekkich, rozciągających ćwiczeń.

Rzeszów

Wybuch gazu w bloku przy ul. Bohaterów Westerplatte. Ewakuacja mieszkańców

RZESZÓW. Mężczyzna, który w momencie eksplozji przebywał w mieszkaniu, został zabrany do szpitala.Konieczna była ewakuacja 16 osób z sąsiednich mieszkań. W zdarzeniu nikt nie został ranny.

Rzeszów

Rzeszowska komunikacja miejska w okresie świąteczno-noworocznym

RZESZÓW. W wigilię komunikacja miejska realizowana będzie w ograniczonym zakresie. W święta, sylwestra i Nowy Rok autobusy pojadą wg niedzielnego i świątecznego rozkładu jazdy.

Rzeszów

Ul. Warszawska już gotowa. Fijołek: Oddajemy bardzo ważną inwestycję drogową dla mieszkańców [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Szersza, z przebudowanymi skrzyżowaniami, z chodnikami i ścieżkami rowerowymi – rozbudowana ul. Warszawska została oficjalnie przekazana do użytku.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w powiecie rzeszowskim. Nie żyje 86-letni mężczyzna

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło dziś około godz. 10:30 w miejscowości Pawłokoma w powiecie rzeszowskim. Audi śmiertelnie potrąciło 86-letniego pieszego.

Rzeszów

Kierowcy taksówek na aplikację "pod lupą" policjantów

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci wraz z funkcjonariuszami ITD, KAS oraz Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej skontrolowali 36 pojazdów oferujących usługi przewozowe na aplikację. Ujawniono 8 wykroczeń.

Rzeszów

Latem polecimy z Rzeszowa do Tunezji i na Majorkę

RZESZÓW/JASIONKA. Znamy kolejne kierunki czarterowe z podrzeszowskiego lotniska na przyszłoroczne lato. W czerwcu planowane jest uruchomienie lotów do Tunezji i Hiszpani.

Rzeszów

Otwarcie największego lodowiska w Rzeszowie opóźnione. Powodem zła pogoda

RZESZÓW. Miało wystartować w sobotę, 16 grudnia, ale niestety otwarcie odbędzie się nieco później - mowa o największym w Rzeszowie lodowisku, które budowane jest przy ul. Wyspiańskiego.

Reklama