Rzeszów - Wtorek, 17.06.2025
Reklama

Miasteczko Zdrowia w Rzeszowie. Bezpłatne badania i konsultacje medyczne

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. W czwartek, 2 czerwca 2022 r. na placu przed Centrum Handlowym Plaza przy ul. Rejtana 65 powstanie Miasteczko Zdrowia. Będzie można bezpłatnie skorzystać z szerokiej oferty badań i konsultacji medycznych. Wydarzenie jest inicjatywą Fundacji Veritas mającą na celu popularyzację profilaktyki badań i prowadzenia zdrowego trybu życia.
 
Miasteczko Zdrowia cieszy się niesłabnącą popularnością, dzięki czemu z roku na rok przyciąga więcej firm i placówek medycznych. Przede wszystkim jednak możliwość wykonania bezpłatnych badań ułatwia mieszkańcom sprawdzenie stanu swojego zdrowia i zasięgnięcie porad lekarskich. 
 
Jednym z partnerów Miasteczka Zdrowia w Rzeszowie jest Laboratorium Diagnostyka, które podczas trwania wydarzenia będzie rozdawać darmowe skierowania na badania HCV. Będzie można wykorzystać je w dowolnym punkcie pobrań na terenie miasta Rzeszowa. Oprócz tego będą również rozdawane bony uprawniające do 10% rabatu na wszystkie badania, jakie wykonuje Laboratorium Diagnostyka w swoich punktach pobrań i 15% rabatu na badania wykonywane w punkcie pobrań przy ul. Zenitowej w Rzeszowie.
 
Kolejny partner, jakim jest Centrum Medyczne MEDYK, oferuje badanie wzroku, porady dietetyka i stomatologa, oraz szkolenie z samobadania piersi.
 
Medicover Stomatologia wykona podczas Miasteczka darmowy przegląd stomatologiczny oraz zaoferuje 20% zniżki na pierwszą usługę.
 
Na stoisku uPacjenta każdy z uczestników będzie miał możliwość skontrolowania poziomu witaminy D w swoim organizmie.
 
Reklama
Kolejnym partnerem jest Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego oferujące konsultacje medyczne z zakresu profilaktyki nowotworów piersi i szyjki macicy oraz naukę techniki samobadania piersi. Możliwe będzie również sprawdzenie swoich umiejętności samodzielnego badania piersi na specjalistycznych trenażerach medycznych.
 
Zespół Opieki Zdrowotnej Nr 2, w trakcie wydarzenia będzie udzielać konsultacji dermatologicznych z oceną znamion dermatoskopem, mierzyć ciśnienie krwi i poziom cukru, oraz wykonywać testy na Helicobacter pylorii. Dostępny będzie też fantom do nauki samobadania piersi. Dodatkowo rozdane zostaną bony na darmowe badania: densytometrię i badanie słuchu.
 
Całość wydarzenia pod nadzorem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa wspiera ideę oddawania krwi. Dzięki partnerowi Scanmed na Miasteczku Zdrowia pojawi się także Zaćmobus.

Tegoroczne Miasteczko Zdrowia w Rzeszowie będzie gościć również Narodowy Fundusz Zdrowia promujący programy profilaktyczne oraz umożliwiający zapisy na pomiary w Kiosku Profilaktycznym. Na stanowisku będą ogólnodostępne ulotki i materiały informacyjne z programami profilaktycznymi realizowanymi przez NFZ.
 
Dodatkowo Fundacja Veritas uruchamia również KARTĘ ZDROWIA, która będzie rozdawana uczestnikom podczas wydarzenia. Karta upoważnia do zniżek na usługi określonych placówek medycznych.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowscy strażacy poszukują archiwalnych fotografii

​RZESZÓW. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie obchodzi w tym roku 150 rocznicę powstania. Z tej okazji strażacy rozpoczęli społeczną zbiórkę starych zdjęć przedstawiających ich historię.

Rzeszów

Najlepsi młodzi lekkoatleci przyjadą do Rzeszowa

RZESZÓW. W przyszły weekend w Uniwersyteckim Centrum Lekkoatletycznym odbędą się Halowe Mistrzostwa Polski juniorów do lat 18 i 20. Ze względu na sytuację epidemiczną, nie wiadomo czy zawody odbędą się przy udziale...

Rzeszów

Finał loterii meldunkowej "Rzeszów to My"

RZESZÓW. Kolejni nowi mieszkańcy Rzeszowa odebrali nagrody w loterii meldunkowej „Rzeszów to My”.  Nagrodę główną, samochód marki Hyundai, zdobyła Pani Agnieszka Prucyk, mieszkająca wcześniej w Pruchniku.

Rzeszów

Otylia Jędrzejczak na budowie basenu przy ul. Matuszczaka

RZESZÓW. Otylia Jędrzejczak, mistrzyni olimpijska i prezes Polskiego Związku Pływackiego odwiedziła budowę nowego basenu przy ul. Matuszczaka w Rzeszowie.

Rzeszów

Strefa rekreacyjno-sportowa na osiedlu Króla Augusta w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie strefy rekreacyjno-sportowej na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Kamińskiego 12 w Rzeszowie.

Rzeszów

Będą dodatkowe latarnie na Olszynkach

RZESZÓW. 13 dodatkowych latarni stanie na rzeszowskich Olszynkach. Inwestycja będzie gotowa latem tego roku.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto Dzienny Dom Pomocy dla seniorów

RZESZÓW. W miniony piątek oficjalnie oddano do użytku Dzienny Dom Pomocy przy ul. Dębickiej. To nowa placówka Caritas diecezji rzeszowskiej przeznaczona dla seniorów, którzy wymagają wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

Rzeszów

Uwaga! Zmiany w programie 30. Finału WOŚP w Rzeszowie. Nie będzie koncertów na żywo

RZESZÓW. „Z powodu niekorzystnych warunków pogodowych, 30. Finał WOŚP odbędzie się w formule hybrydowej” – informuje organizator imprezy w Rzeszowie.

Reklama