Rzeszów - Czwartek, 25.06.2026
Reklama

Miasto dopłaci do zbiorników na deszczówkę? Zdecydują radni

Dodano: 17.06.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Ratusz chce uruchomić program dopłat do instalacji przydomowych zbiorników na wodę deszczową. O przyszłości inicjatywy zdecydują, podczas najbliższej sesji Rady Miasta, miejscy radni.

Program skierowany jest do osób fizycznych, wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych oraz przedsiębiorców, a maksymalna wartość przyznanego dofinansowania może zostać przyznana w wysokości 50% poniesionych kosztów, które nie wynoszą więcej niż 5 tys. zł.

Mieszkańcy mogą ubiegać się o dotacje na zakup, montaż oraz modernizację urządzeń wchodzących w skład systemu deszczowego do gromadzenia i wykorzystania wód deszczowych.

„Wspieranie rozwiązań umożliwiających zatrzymywanie wody deszczowej w miejscu jej powstawania pozwoli nie tylko na racjonalne wykorzystanie zgromadzonej wody deszczowej do podlewania trawnika, ogrodu czy mycia samochodów, ale również uniemożliwi jej szybki spływ, który może być przyczyną podtopień” – czytamy w projekcie uchwały.
Reklama
O losie projektu dotacji zdecydują radni podczas sesji Rady Miasta 18 czerwca, wtedy też poznamy szczegółowe liczby, chodzi m.in. o liczbę możliwych dotacji. Warto dodać, że podobny system dofinansowań w sierpniu zacznie funkcjonować we Wrocławiu. Tam poza środkami finansowanymi przygotowano również dla mieszkańców specjalny konkurs, w którym można wygrać pojemniki do gromadzenia deszczówki.  

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W weekend zmiany w funkcjonowaniu fontanny multimedialnej

RZESZÓW. W najbliższą sobotę i niedzielę rzeszowska fontanna multimedialna będzie pracować w zmienionym trybie. Nie będą odbywać się pokazy dzienne i wieczorne.

Rzeszów

Rzeszowska Plaza planuje wprowadzić system parkingowy

RZESZÓW. Od kilku dni, na terenie jednego z największych hipermarketów w Rzeszowie – E. Leclerc – obowiązuje system parkingowy. Podobne rozwiązanie ma być wprowadzone już wkrótce na sąsiednim parkingu należącym do CH...

Rzeszów

Pijani jechali do szpitala odebrać krewnego. Kierowca miał 3 promile

RZESZÓW. 36-letni kierowca i jego 59-letnia pasażerka, będąc pod wpływem alkoholu, wybrali się do szpitala odebrać swojego krewnego. Zamiast do placówki medycznej, trafili do izby wytrzeźwień. Dodatkowo okazało się, że 36-latek nie...

Rzeszów

Finał Rowerowego Maja. W akcji wzięło udział ponad 7 tys. uczniów i przedszkolaków

RZESZÓW. W finale około 750 cyklistów wyruszyło na około 16-kilometrową przejażdżkę ulicami miasta.

Rzeszów

Wisłokostrada. Trwa budowa dwóch mostów i estakady [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Wykonawca Wisłokostrady realizuje prace przy budowie dwóch nowych mostów oraz dwujezdniowej estakady, która przebiegać będzie nad linią kolejową Kraków-Medyka.

Rzeszów

Wypadek na ul. Piłsudskiego w Rzeszowie. Piesza zderzyła się z motocyklistą

RZESZÓW. 27-letnia kobieta z obrażeniami trafiła do szpitala.

Rzeszów

Nadchodzą upały. IMGW wydało ostrzeżenie dla Podkarpacia

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 2 stopnia dotyczące upałów na terenie województwa podkarpackiego. W niektórych miejscach termometry pokażą nawet 37 stopni Celsjusza.

Rzeszów

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną czterech wypadków w Rzeszowie

RZESZÓW. Cztery wypadki odnotowali rzeszowscy policjanci podczas minionego weekendu na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. Przyczyną wszystkich zdarzeń było nieustąpienie pierwszeństwa.

Reklama