Rzeszów - Niedziela, 28.06.2026
Reklama

Miasto dopłaci do zbiorników na deszczówkę? Zdecydują radni

Dodano: 17.06.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Ratusz chce uruchomić program dopłat do instalacji przydomowych zbiorników na wodę deszczową. O przyszłości inicjatywy zdecydują, podczas najbliższej sesji Rady Miasta, miejscy radni.

Program skierowany jest do osób fizycznych, wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych oraz przedsiębiorców, a maksymalna wartość przyznanego dofinansowania może zostać przyznana w wysokości 50% poniesionych kosztów, które nie wynoszą więcej niż 5 tys. zł.

Mieszkańcy mogą ubiegać się o dotacje na zakup, montaż oraz modernizację urządzeń wchodzących w skład systemu deszczowego do gromadzenia i wykorzystania wód deszczowych.

„Wspieranie rozwiązań umożliwiających zatrzymywanie wody deszczowej w miejscu jej powstawania pozwoli nie tylko na racjonalne wykorzystanie zgromadzonej wody deszczowej do podlewania trawnika, ogrodu czy mycia samochodów, ale również uniemożliwi jej szybki spływ, który może być przyczyną podtopień” – czytamy w projekcie uchwały.
Reklama
O losie projektu dotacji zdecydują radni podczas sesji Rady Miasta 18 czerwca, wtedy też poznamy szczegółowe liczby, chodzi m.in. o liczbę możliwych dotacji. Warto dodać, że podobny system dofinansowań w sierpniu zacznie funkcjonować we Wrocławiu. Tam poza środkami finansowanymi przygotowano również dla mieszkańców specjalny konkurs, w którym można wygrać pojemniki do gromadzenia deszczówki.  

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zatrzymani za kradzież "na kolec"

RZESZÓW. Dwóch obywateli Gruzji usłyszało zarzut kradzieży pieniędzy. Mężczyźni działali tzw. metodą "na kolec", przecinając oponę w samochodzie pokrzywdzonego.

Rzeszów

Rzeszów ma Architekta Miasta. To pierwsze takie stanowisko w stolicy Podkarpacia

RZESZÓW. Janusz Sepioł, architekt, urbanista i historyk sztuki będzie pierwszym rzeszowskim Architektem Miasta. Prezydent Fijołek właśnie przedstawił go mieszkańcom. 

Rzeszów

Policyjny pościg ulicami Rzeszowa. 20-latek pędził 142 km/h

RZESZÓW. O 92 km/h dozwoloną prędkość przekroczył kierowca bmw wczoraj na ul. Sikorskiego. 20-latek zignorował sygnały drogówki i próbował uciec. W wyniku pościgu ulicami miasta mężczyzna został zatrzymany.

Rzeszów

W Rzeszowie dyskutowano o szczepieniach przeciw COVID-19

RZESZÓW. W Rzeszowie odbyła się wczoraj pierwsza Międzynarodowa Konferencja Naukowa poświęcona szczepieniom przeciw COVID-19. 

Rzeszów

18-latek zatrzymany za rozboje

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali 18-latka podejrzanego o dwa rozboje. W ciągu ostatniego miesiąca mężczyzna zaatakował i okradł dwie osoby. Prokurator przedstawił mu zarzuty rozboju i zastosował dozór policji.

Rzeszów

Ulica Morgowa będzie poszerzona. Koniec ruchu wahadłowego

RZESZÓW. Do połowy przyszłego roku potrwa przebudowa ulicy Morgowej na osiedlu Wilkowyja. Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie wybrał waśnie wykonawcę prac.

Rzeszów

Dofinansowania małej retencji dla mieszkańców. Jest zgoda radnych

RZESZÓW. Rzeszowscy radni poparli wniosek prezydenta Fijołka odnośnie wprowadzenia w mieście systemu dopłat do inwestycji związanych z retencją wód opadowych.

Rzeszów

Prezydent Fijołek przedstawił założenia przyszłorocznego budżetu miasta

RZESZÓW. Ponad 1,76 mld zł ma wynieść przyszłoroczny budżet Rzeszowa, którego główne założenia przedstawił prezydent Fijołek podczas wczorajszej sesji rady miasta. Duży nacisk położono na edukację, sport i miejską zieleń.

Reklama