Rzeszów - Wtorek, 23.06.2026
Reklama

Miasto dopłaci do zbiorników na deszczówkę? Zdecydują radni

Dodano: 17.06.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Ratusz chce uruchomić program dopłat do instalacji przydomowych zbiorników na wodę deszczową. O przyszłości inicjatywy zdecydują, podczas najbliższej sesji Rady Miasta, miejscy radni.

Program skierowany jest do osób fizycznych, wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych oraz przedsiębiorców, a maksymalna wartość przyznanego dofinansowania może zostać przyznana w wysokości 50% poniesionych kosztów, które nie wynoszą więcej niż 5 tys. zł.

Mieszkańcy mogą ubiegać się o dotacje na zakup, montaż oraz modernizację urządzeń wchodzących w skład systemu deszczowego do gromadzenia i wykorzystania wód deszczowych.

„Wspieranie rozwiązań umożliwiających zatrzymywanie wody deszczowej w miejscu jej powstawania pozwoli nie tylko na racjonalne wykorzystanie zgromadzonej wody deszczowej do podlewania trawnika, ogrodu czy mycia samochodów, ale również uniemożliwi jej szybki spływ, który może być przyczyną podtopień” – czytamy w projekcie uchwały.
Reklama
O losie projektu dotacji zdecydują radni podczas sesji Rady Miasta 18 czerwca, wtedy też poznamy szczegółowe liczby, chodzi m.in. o liczbę możliwych dotacji. Warto dodać, że podobny system dofinansowań w sierpniu zacznie funkcjonować we Wrocławiu. Tam poza środkami finansowanymi przygotowano również dla mieszkańców specjalny konkurs, w którym można wygrać pojemniki do gromadzenia deszczówki.  

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kluczowe inwestycje lotniska w Jasionce. Wybrano nadzór inwestorski

RZESZÓW/JASIONKA. Firma Safege będzie nadzorować dwie kluczowe inwestycje lotniska w Jasionce: budowę II etapu równoległej drogi kołowania oraz przebudowę I etapu drogi startowej. Zadanie jest współfinansowane przez Unię Europejską.

Rzeszów

Prace serwisowe w rzeszowskim Centrum Obsługi Strefy Płatnego Parkowania

RZESZÓW. W piątek, 25 lipca w godzinach porannych, w związku z aktualizacją systemów informatycznych, Centrum Obsługi Strefy Płatnego Parkowania przy ul. ks. J. Jałowego 23A będzie tymczasowo nieczynne. Prace serwisowe potrwają od...

Rzeszów

Trwa betonowanie lewej nitki estakady na Wisłokostradzie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W poniedziałek rozpoczęła się potężna operacja na budowie Wisłokostrady. Chodzi betonowanie lewej nitki estakady. Prace prowadzone są w trybie ciągłym przez dwie brygady liczące po 40 osób. Potrwają aż 80 godzin.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Chwilowe utrudnienia w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Na jednym z rzeszowskich rond w centrum miasta przez 2 dni realizowane będą roboty drogowe. Mogą występować czasowe utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Czasowe utrudnienia dla wypoczywających na rzeszowskich Bulwarach. Wzdłuż brzegów Wisłoka przejdą kibice

RZESZÓW. W najbliższy piątek w Rzeszowie odbędzie się mecz Stali Rzeszów ze Śląskiem Wrocław. Kibice drużyny gości przejdą w asyście policji z dworca PKP na Stadion Miejski m.in. wzdłuż brzegów Wisłoka. Mogą...

Rzeszów

4 wypadki, 5 osób rannych – rzeszowscy policjanci podsumowali weekend na drogach

RZESZÓW. 4 wypadki, 5 osób rannych, 25 kolizji, 4 nietrzeźwych kierowców – tak wygląda bilans minionego weekendu na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

Rzeszów

Wjechał schodami na zamknięty parking Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego

RZESZÓW. Do nietypowej sytuacji doszło w weekend w centrum Rzeszowa. Kierujący hyundaiem, mieszkaniec Leżajska, wjechał na parking Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego… schodami od strony al. Piłsudskiego. Okazało się, że powodem była nawigacja.

Rzeszów

Budowa nowej stacji paliw w Rzeszowie na finiszu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Przy al. Armii Krajowej, w pobliżu skrzyżowania z al. Krzyżanowskiego, powstaje nowa stacja paliw Orlen. Inwestycja jest na końcowym etapie realizacji. Otwarcie zaplanowano na przełomie lipca i sierpnia.

Reklama