Rzeszów - Niedziela, 28.06.2026
Reklama

Miasto przekaże 500 tys. zł na pomoc dla Szpitala Miejskiego

Dodano: 27.03.2020 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Z wielu stron płynie pomoc dla Szpitala Miejskiego w Rzeszowie. Mieszkańcy, rzeszowskie firmy, rzeszowskie instytucje, a teraz Urząd Miasta ruszyły na pomoc dla szpitala. Chodzi przede wszystkim o uzupełnienie braków środków ochronnych.

Tadeusz Ferenc podjął decyzję o przeznaczeniu pomocy finansowej dla rzeszowskiego Szpitala Miejskiego w kwocie 500 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup płynu do dezynfekcji, kombinezonów, maseczek i innych akcesoriów, które będą chronić personel medyczny.

Ok. 270 tys. zł wpłynęło również od rzeszowskich firm, m.in. od firmy Koral, MPWIK oraz MPEC.

Jak informowaliśmy wczoraj, Szpital Miejski rozpoczął również szycie maseczek chirurgicznych. Maseczki na potrzeby placów, szyte są w pustych salach na oddziale ortopedii. - Udało nam się uszyć kilka tysięcy sztuk. W poniedziałek oczekujemy na dostawę specjalnego materiału – włókniny medycznej. Zgłaszają się do nas ludzie oraz firmy, które deklarują pomoc w szyciu. To właśnie im przekażemy ten materiał. Wszystkim jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc – mówi Grzegorz Materna dyrektor ZOZ nr 1 w Rzeszowie.
 
Reklama
Szpital otrzymał również pierwsze 50 przyłbic, które wydrukowane zostały na drukarkach 3D w Szkole Podstawowej Nr 25. W akcję zaangażowali się: Rafał Kochański - nauczyciel informatyki w SP25  oraz Ryszard Hałgas, pracownik szkoły.

Materiały do produkcji przyłbic przekazały firmy: SIGNUM Pracownia Reklamy, Chemia-Rzeszów oraz prywatni darczyńcy. Produkcja trwa nadal, a do akcja włączają się kolejni właściciele drukarek 3D.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Targi Pracy i Targi Edukacyjne w hali Podpromie

RZESZÓW. Ponad 50 pracodawców na Targach Pracy i uczelnie z całej Polski na Targach Edukacyjnych. Oba wydarzenia odbędą się 1-2 marca w Hali Podpromie w Rzeszowie.

Rzeszów

Nad Wisłokiem powstanie nowa ścieżka pieszo-rowerowa

RZESZÓW. Miasto planuje rozbudować sieć ścieżek rowerowych i terenów spacerowych nad rzeszowskim Wisłokiem. Nowy szlak powstanie na lewym brzegu rzeki.

Rzeszów

Nowy gmach Sądu Okręgowego ma powstać przy ul. Dołowej. Zamek na cele kultury

RZESZÓW. W ciągu trzech lat przy ul. Dołowej ma powstać nowy gmach Sądu Okręgowego. Obecna siedziba sądu, czyli Zamek Lubomirskich, zostanie przeznaczona na cele kultury.

Rzeszów

Rewitalizacja parku przy ul. Wieniawskiego na finiszu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Prace przy odnowie parku na rzeszowskim osiedlu Zalesie dobiegają końca. - Inwestycja jest już praktycznie na finiszu, w marcu odbędzie się odbiór prac – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

Ruszają spotkania Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami rzeszowskich osiedli

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek rozpoczyna cykl spotkań obywatelskich pod hasłem „RzeszówToMY”. Pierwsze odbędzie się z mieszkańcami osiedli: Miłocin, Miłocin Św. Huberta i Pogwizdów Nowy. 

Rzeszów

Trwa rozbudowa skrzyżowania ulic Lwowskiej i Mieszka I w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Inwestycja o wartości ponad 5,5 mln zł ma być gotowa w sierpniu br. Zobaczcie zdjęcia z budowy.

Rzeszów

Nocne poszukiwania 34-latka z powiatu rzeszowskiego zakończone sukcesem

RZESZÓW. 30 policjantów oraz pies służbowy brało udział w całonocnych poszukiwaniach 34-letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego. Mężczyzna w sobotę wieczorem zgubił się w lesie i nie potrafił odnaleźć drogi do domu. 

Rzeszów

Dziecięcy Uniwersytet Techniczny. Rusza rekrutacja na semestr letni w Rzeszowie

RZESZÓW. Nabór potrwa do 27 lutego. Wszystkie zajęcia odbywają się stacjonarnie i są bezpłatne.

Reklama