Rzeszów - Sobota, 24.05.2025
Reklama

Miasto rozdaje mieszkańcom maseczki

Dodano:

fot. UM Rzeszów
fot. UM Rzeszów
RZESZÓW. Ponad 800 tys, jednorazowych maseczek trafi do mieszkańców Rzeszowa. Pierwsza partia, 381 tys. sztuk, już dotarła.  Ich rozwiezieniem zajęli się strażacy z jednostek OSP. Maseczki pochodzą z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Z magazynów PSP maseczki odebrali w środę strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej. Na terenie Rzeszowa działa 12 takich jednostek, na każdą przypadło po 20 tysięcy sztuk.
- Maseczki strażacy będą rozdawać zarówno w swoich remizach, jak i uruchomią mobilne punkty, to znaczy będą jeździć po osiedlach i stawać w miejscach, w których jest najwięcej osób, na przykład przed sklepami, kościołami, przy placach zabaw, parkach, głównie popołudniami – mówi Marcin Stopa, Sekretarz Miasta.

Maseczki otrzymają także Rady Osiedli. Ich przedstawiciele również będą zaangażowani w to, aby trafiły one do mieszkańców. Zobacz link z telefonami kontaktowymi do poszczególnych rad:

Strażacy rozwieźli także maseczki – po 5 tysięcy sztuk – do filii Rzeszowskiego Domu Kultury.  W 14 filiach RDK maseczki będą rozdawane po 6 kwietnia w godzinach pracy domów kultury:
  • filia Biała ul. K.K. Wojtyły 164, godz. 10.00-18.00
  • filia Budziwój ul. Budziwojska 194,  godz. 10.00-18.00
  • filia Country ul. Herbowa 3, godz. 13.00-18.00
  • filia Krynicka ul. Krynicka 1, godz. 10.00-14.00
  • filia Przybyszówka ul. Dębicka 170, godz. 8.00-18.00
  • filia Staromieście ul. Staromiejska 43 a, godz. 8.00-18.00
  • filia Staroniwa ul. Staroniwska 46, godz. 10.00-.18.00
  • filia Słocina ul. Paderewskiego 154, godz. 8.00-.18.00
  • filia Zalesie ul. Wieniawskiego 84, godz. 8.00-18.00
  • filia Matysówka ul. Matysowska 99, w środy i piątki w godz. 8.00-18.00
  • filia Dąbrowskiego  ul. Dąbrowskiego 17, godz. 14.30- 18.00
  • filia Pobitno ul. Konfederatów Barskich 43a, godz. 12.00-18.00
  • filia Załęże ul. K.J. Stączka 12, godz. 16.00-20.00
  • filia Wilkowyja ul. Olbrachta 120, godz. 8.00-12.00
 
W rozdawanie maseczek zaangażowani są także żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy będą je przekazywać chętnym mieszkańcom w placówkach medycznych, w których pełnią dyżury przy obsłudze.
Reklama

Maseczki są dla wszystkich mieszkańców, którzy ukończyli 4. rok życia. Dla każdego przewidziane są cztery sztuki.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W weekend zmiana czasu na letni. Jak pojadą linie nocne?

RZESZÓW. W związku ze zmianą czasu, w nocy z 28 na 29 marca 2020r. zmianie ulegną godziny jazdy dwóch nocnych linii autobusów miejskich.

Rzeszów

Targowisko przy ul. Dworaka będzie zamknięte

RZESZÓW. W związku z nowymi obostrzeniami rządu w związku z pandemią koronawirusa zdecydowano, że targowisko miejsce będzie nieczynne.

Rzeszów

Urząd Miasta, firmy i instytucje w Rzeszowie zgaszą światło podczas "Godziny dla Ziemi"

RZESZÓW. 28 marca o godzinie 20.30 miliony ludzi na całym świecie zgaszą światło podczas symbolicznej Godziny dla Ziemi WWF.

Rzeszów

Miasto przekaże 500 tys. zł na pomoc dla Szpitala Miejskiego

RZESZÓW. Z wielu stron płynie pomoc dla Szpitala Miejskiego w Rzeszowie.

Rzeszów

Rodząca zgłosiła się do szpitala Pro Familia z mężem objętym kwarantanną

RZESZÓW. Dużą nieodpowiedzialnością wykazała się kobieta w ciąży, która przychodząc do szpitala specjalistycznego Pro Familia wraz z mężem, zataiła fakt, że ten jest objęty kwarantanną. Szpital zamierza zgłosić sprawę do prokuratury.

Rzeszów

Maseczki ochronne w Szpitalu Miejskim na wyczerpaniu. Apel do mieszkańców

RZESZÓW. „Szyjemy maseczki dla Szpitala Miejskiego” – to akcja zorganizowana przez szpital przy ul. Rycerskiej skierowana do mieszkańców miasta i województwa, którzy mogą pomóc w dostarczeniu deficytowych produktów.

Rzeszów

Uwaga pasażerowie! Ograniczenia w autobusach komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Kierowca może nie wpuścić Cię do autobusu, na drzwiach będą wisiały kartki odnośnie maksymalnej ilości pasażerów w danym autobusie, a w środku będzie można zajmować tylko wyznaczone miejsca - oto kilka...

Rzeszów

Kwarantanna u Dominikanów. 5 zakonników zakażonych koronawirusem. Apel do wiernych

RZESZÓW. Klasztor ojców Dominikanów w Rzeszowie wydał komunikat, w związku z wystąpieniem u pięciu zakonników zakażenia koronawirusem.

Reklama