Rzeszów - Poniedziałek, 12.05.2025
Reklama

Miasto rozpoczyna walkę z komarami i kleszczami

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Dwa dni potrwają działania mające na celu zwalczanie komarów i kleszczy na terenie miasta.

We wtorek 30 czerwca i w środę 1 lipca na terenie Rzeszowa od godz. 19.00  przeprowadzony zostanie pierwszy zabieg zwalczania komarów i kleszczy.

Działania przeprowadzi profesjonalna firma, przy zastosowaniu urządzeń fabrycznie przeznaczonych do zamgławiania, przy użyciu preparatów chemicznych przeznaczonych do zwalczania komarów i kleszczy znajdujących się w aktualnym Wykazie Produktów Biobójczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Warszawie. 

Dezynsekcja wykonana zostanie za pomocą sprzętu umieszczonego na samochodzie marki ISUZU D MAX, wyposażonego w migające światło. Przy wykonywaniu oprysku porządku pilnować będzie Straż Miejska.

W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych, zabieg zostanie przeprowadzony w późniejszym terminie.

Dezynsekcją objęty zostanie obszar o powierzchni ponad 113 ha, w tym parki, tereny przy placach zabaw, zieleńce przy żłobkach i na terenach rekreacyjnych.


 

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W sobotę Dni Otwarte Elektrociepłowni przy ul. Ciepłowniczej

RZESZÓW. Wśród atrakcji m.in. strefa kosmorobot oraz mobilne laboratoria inżyniera.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc wśród 15. najlepszych prezydentów miast w Polsce

RZESZÓW. Wyróżnienia zostały wręczone przedwczoraj, podczas uroczystej gali Kongresu Regionów we Wrocławiu.

Rzeszów

Radni pytają o kamery monitorujące buspasy. Miałyby zastępować policyjne patrole

RZESZÓW. Docelowo system monitoringu miałby „wyłapywać” nieuczciwych kierowców.

Rzeszów

Budowa kładki rowerowej przy moście Narutowicza. Miasto ponownie szuka wykonawcy

RZESZÓW. Poprzednim razem wymagania wykonawców dwukrotnie przewyższały plany finansowe miasta.

Rzeszów

Rzeszowscy agenci CBA zatrzymali kobietę podejrzaną o wyłudzenia z subwencji MEN

RZESZÓW. Sprawa dotyczy wyłudzenia co najmniej 75 tys. zł.

Rzeszów

Pięć ofert na rozbudowę budynku Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie

RZESZÓW. Na wykonanie inwestycji przeznaczono 37 mln złotych brutto, a cześć środków pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Rzeszów

12 czerwca odbędzie się sesja nadzwyczajna. Temat: środowisko LGBT

RZESZÓW. Tematem rozmów będzie o poszanowaniu spokoju publicznego i ideologii LGBT.

Reklama