Rzeszów - Niedziela, 02.11.2025
Reklama

Miasto Rzeszów dołączy do „protestu śmieciarek”

Dodano: 02.12.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW.  Stolica innowacji przyłączy się do „protestu śmieciarek”, który odbędzie się 9 grudnia. Zgodnie z pierwotnym zamysłem, śmieciarki mają w wolnym tempie poruszać się w rejonie urzędu marszałkowskiego.

Przedstawiciele spółek komunalnych z Podkarpackich miejscowości spotkali się 26 listopada w celu omówienia sytuacji jaka panuje w związku z przetargiem na odbiór odpadów, ogłoszonym przez PGE Energia Ciepła.

W głównej mierze problem polega na tym, że w przetargu może wziąć udział każdy podmiot, bez względu na lokalizację, przez co o odbiór śmieci z miejscowości tj. Błażowa, Kańczuga, Sanok oraz Strzyżów muszą rywalizować z ofertami m.in. z Warszawy. Podczas spotkania mówiono o powrocie do zasady regionalizacji na poziomie całego województwa oraz zwiększenia limitów związanych z przetrzymywaniem odpadów oraz ich odbiorem.

„Teraz pytanie, czy od 1 stycznia będziemy mieć w ogóle możliwość odstawiania gdziekolwiek odpadów na terenie województwa podkarpackiego” – tłumaczyła podczas spotkania Jadwiga Szermach, prezes zarządu Gospodarki Komunalnej w Błażowej.
Reklama
Pojawiło się także ciekawe stanowisko zebranych przedstawicieli. Mowa o możliwym proteście, który miałby polegać na spowolnianiu ruchu w Rzeszowie przez śmieciarki, które poruszałyby się w rejonie urzędu marszałkowskiego i ronda Dmowskiego.

Propozycja została zaakceptowana, a sam protest wyznaczono na dzień 9 grudnia br. Datę oraz miejsce „protestu śmieciarek” potwierdził również w dzisiejszej rozmowie Andrzej Gutkowski, zastępca prezydenta Rzeszowa.

„Wspieramy ościenne gminy. Jesteśmy w takiej samej sytuacji. Jak najbardziej przyłączamy się i solidaryzujemy z nimi. Chcemy zwrócić uwagę na brak rejonizacji i zmianę przepisów, które weszły w życie 6 września br.” – tłumaczy Andrzej Gutkowski
 
 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów w czołówce rankingu przeprowadzonego w 21 największych miastach Polski

RZESZÓW. Miasto zostało również najwyżej ocenione pod względem jakości edukacji.

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów po porażce z Indykpolem AZS Olsztyn znacznie oddala się od fazy play-off

RZESZÓW. W meczu 22. kolejki PlusLigi zespół Asseco Resovii Rzeszów zmierzył się z Indykpolem AZS Olsztyn.

Rzeszów

Ratusz wstrzymał premierę spektaklu w Teatrze Maska. Powód: może obrażać uczucia katolików i żydów

RZESZÓW. „Dochodziły do nas sygnały, że spektakl jest za bardzo kontrowersyjny" - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. 

Rzeszów

O krok od tragedii na ul. Warszawskiej

RZESZÓW. Kobieta chciała popełnić samobójstwo. 

Rzeszów

Miasto cofa pozwolenie zintegrowane Res-Drobu. Firma nie dostała jeszcze oficjalnego pisma

RZESZÓW. Podstawą cofnięcia pozwolenia zintegrowanego było pismo Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska. 

Rzeszów

Wypadek na ul. Lwowskiej. Przywrócono ruch w kierunku Rzeszowa [AKTUALIZACJA]

RZESZÓW. Doszło do wypadku przy ul. Lwowskiej. Kierowcy podróżujący do Rzeszowa od strony Łańcuta stoją.

Rzeszów

Ratusz chce ruszyć z wypożyczalnią rowerów i skuterów od 1 kwietnia

RZESZÓW. Na ulicach ma pojawić się min. 100 rowerów klasycznych, min. 50 rowerów elektrycznych oraz min. 50 skuterów elektrycznych.

Reklama