Rzeszów - Wtorek, 23.12.2025
Reklama

Mieszkańcy Rzeszowa chętnie wrzucają nakrętki do metalowych serc

Dodano: 26.10.2020 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. W stolicy Podkarpacia postawiono już cztery metalowe pojemniki w kształcie serca, do których mieszkańcy mogą wrzucać plastikowe nakrętki, wspierając w ten sposób osoby potrzebujące.

Pojemniki na nakrętki znajdują się w czterech lokalizacjach na terenie miasta: w rejonie ratusza na rzeszowskim Rynku, przy przychodni CM Medyk na al. Rejtana 53, przed wejściem głównym do Galerii Rzeszów oraz w parku przy ul. Odrzykońskiej.

Pomysł na postawienie takich koszy zrodził się w trakcie przygotowań do tegorocznych obchodów Światowego Dnia Serca w Rzeszowie. Dzięki sponsorom wydarzenia, we wrześniu udało się zakupić pierwszy pojemnik na nakrętki. Kolejne trzy zakupiło miasto, na wniosek radnych Roberta Walawendra i Witolda Walawendra.

Pomysł spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony mieszkańców, którzy chętnie zapełniają metalowe serca. „Byliśmy ciekawi jak mieszkańcy odbiorą taka inicjatywę. Efekt był dokładnie taki jaki chcieliśmy. Pojemnik napełniał się tempie ekspresowym. „ – informuje Agnieszka Gocek, Kierownik Działu Promocji CM Medyk.
Reklama
W najbliższej przyszłości możemy spodziewać się kolejnych metalowych serc w innych miejscach w Rzeszowie.

„Chcielibyśmy bardzo, aby kolejne kosze pojawiły się na terenie miasta, dlatego też zwróciliśmy się z prośbą do lokalnych przedsiębiorców o wsparcie inicjatywy i pomóc w ich zakupie. Dostajemy codziennie informacje, że takie serca powinny być na każdym osiedlu, przy każdej szkole. Może uda nam się sprostać oczekiwaniom” – stwierdza Agnieszka Gocek.

Nakrętki zbierane są na jeden cel przez miesiąc, następnie z serca korzystają kolejni potrzebujący. Pojemniki opróżniane są raz lub dwa razy w tygodniu. Nakrętkami „opiekuje się” Fundacja Medyk dla Zdrowia, która we współpracy z miastem ustala kolejnych odbiorców.

Obecnie nakrętki zbierane są dla Fabiana i Sebastian, bliźniaków chorych na dziecięce porażenie mózgowe, którzy wymagają stałej, kosztownej rehabilitacji. Zbiórka na pomoc dla chłopców potrwa do końca listopada.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pędził 155 km/h w miejscu gdzie obowiązywało 70 km/h. Miał zakaz prowadzenia

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 22-latka, których przekroczył dozwoloną prędkość o 85 km/h. Jak się okazało, mężczyzna miał jeszcze kilka innych wykroczeń na sumieniu.

Rzeszów

Uszkodził biletomat w autobusie MPK. Poszukuje go policja

RZESZÓW. Policja opublikowała wizerunek mężczyzny, który jest podejrzewany o uszkodzenie biletomatu mobilnego w autobusie MPK.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa zwalnia rodziców z opłaty za żłobek

RZESZÓW. Rodzice dzieci uczęszczających do miejskich żłobków, będą zwolnieni z opłat za okres, w którym placówki są zamknięte z powodu pandemii koronawirusa.

Rzeszów

Bilet na autobus kupisz bezdotykowo. ZTM testuje nowe kasowniki

RZESZÓW. Szykują się duże zmiany w systemie płatności za bilety komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Na 2 dni zamkną ul. Jana Pawła II. Zmiana rozkładu jazdy linii nr 12

RZESZÓW. ZTM poinformował o czasowej zmianie rozkładu jazdy autobusu linii nr 12, w związku z pracami budowlanymi na ul. Jana Pawła II.

Rzeszów

Biedronki czynne do północy lub całodobowo [LISTA]

RZESZÓW. Do 18 kwietnia sklepy sieci Biedronka będą czynne do godz. 24:00 lub całodobowo.

Rzeszów

Gospodarka w obliczu pandemii. Debata online ekspertów WSIiZ

RZESZÓW. 15 kwietnia o godz. 17:00 eksperci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie będą dyskutowali na temat sytuacji gospodarczej w obliczu pandemii koronawirusa. Debatę będzie można śledzić w internecie.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska drukuje przyłbice ochronne dla medyków

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska włączyła się w pomoc w walce z koronawirusem i rozpoczęła drukowanie przyłbic dla medyków.

Reklama