Rzeszów - Niedziela, 07.09.2025
Reklama

Milionowy pasażer na lotnisku w Jasionce. To będzie kolejny rekordowy rok

Dodano: 12.11.2024 r. / Redakcja

Fot. port lotniczy Rzeszów-Jasionka
Fot. port lotniczy Rzeszów-Jasionka

RZESZÓW/JASIONKA. Już w listopadzie podrzeszowskie lotnisko powitało milionowego pasażera w tym roku. Przypomnijmy, że rok temu stało się to ponad miesiąc później, bo 28 grudnia 2023 r.

11 listopada lotnisko w podrzeszowskiej Jasionce odprawiło milionowego pasażera w 2024 roku. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów utrzymał więc miejsce wśród „milionerów” i na pewno pobije ubiegłoroczny wynik – 1,02 mln obsłużonych podróżnych.

– Milionowy pasażer na naszym lotnisku staje się bardzo przyjemną tradycją, która z jednej strony jest efektem dużego zainteresowania i korzystania pasażerów z naszej oferty, a z drugiej strony ambitnym zobowiązaniem do dalszego rozwoju siatki połączeń. To będzie dla nas kolejny rekordowy rok, w którym liczymy na ponad 1,1 mln osób obsłużonych w naszym porcie. W 2025 roku planujemy nie tylko kolejne kierunki z Rzeszowa, ale także szereg inwestycji, które podniosą komfort podróży naszym pasażerom, w tym modernizację punktu kontroli bezpieczeństwa – mówi Bartosz Górski, wiceprezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

Reklama

Milionowy pasażer w 2024 r. to Łukasz Drabicki z Rzeszowa, który przyleciał wraz z żoną i 4-letnim synem z Rygi do Jasionki nowym połączeniem oferowanym przez łotewskie narodowe linie lotnicze - Air Baltic.

– Bardzo lubimy podróżować z Jasionki bo to kompaktowe lotnisko oferujące coraz więcej połączeń. Służbowo latam stąd często do Monachium, odkąd mamy dziecko na wakacje wybieramy czartery z Rzeszowa, by nie tracić czasu na dojazdy. W Rydze byliśmy na długi weekend, zostaliśmy przyjemnie zaskoczeni tym malowniczym miastem oraz pobliską Jurmałą, dokąd wybraliśmy się nad Bałtyk – przyznaje jubileuszowy pasażer.

Największy udział w kolejnym rekordowym wyniku roku 2024 mieli pasażerowie Ryanaira (31 procent wszystkich), następnie czarterów (29%), LOT-u (20%) oraz Wizz Aira i Lufthansy (po 4%). Najpopularniejsze kierunki to Warszawa, Londyn i Antalia.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kuria Diecezjalna w Rzeszowie nie zamknie kościołów i nie odwoła mszy

RZESZÓW. Znamy stanowisko ws. szerzącej się pandemii koronawirusa Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie. 

Rzeszów

Nowa organizacja dojść na perony stacji Rzeszów Główny. Demontują konstrukcje kładki nad torami

RZESZÓW. Od 11 marca na stacji Rzeszów Główny wprowadzono nową organizację dojść do peronów. Podróżni skorzystają z dodatkowego tymczasowego przejścia zamiast kładki.

Rzeszów

Miasto zamyka Punkty Obsługi Mieszkańców w galeriach handlowych

RZESZÓW. Punkty Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa mieszczące się w galeriach handlowych oraz Punkt Informacyjny UM Rzeszowa w hipermarkecie bi 1 od 12 marca 2020 r. są nieczynne do odwołania.

Rzeszów

Specjalny telefoniczny dyżur ekspercki rzeszowskiego oddziału ZUS

Telefoniczny dyżur ekspercki odbędzie się w czwartek 12.03.2020. Eksperci będą odpowiadać na pytania w godz. 11:00 – 13:00 pod numerem telefonu 17 858 61 85.

Rzeszów

Komunikat ZTM: Od 13 marca zmiany w komunikacji miejskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. ZTM poinformowało o zawieszeniu kursów oznaczonych literką „s”.

Rzeszów

Gmach Sądu Okręgowego powstanie na os. Drabinianka

RZESZÓW. Radni przyjęli projekt uchwały mówiący o przyszłej lokalizacji Sądu Okręgowego. Za lokalizacją przy ul. Zielonej i ul. Granicznej było 24 radnych.

Rzeszów

Niecodzienne rozstrzygnięcie ws. zabezpieczenia terenów zielonych wzdłuż Wisłoka

RZESZÓW. Radni Rozwoju Rzeszowa nie wzięli udziału w głosowaniu nad przyjęciem planu zagospodarowania terenów wzdłuż Wisłoka. „Za” byli radni Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej.

Rzeszów

Budowa żłobka i przedszkola na os. Przybyszówka za droga dla miasta?

RZESZÓW. Budynek, w którym znajdzie się żłobek i przedszkole ma powstać przy ul. Iwonickiej. Obiekt przyjmie 353 dzieci, jednak na dzień dzisiejszy przetarg na wykonanie inwestycji zostanie najprawdopodobniej unieważniony.

Reklama