Rzeszów - Niedziela, 08.06.2025
Reklama

Mistrzowie Polski ogrywają siatkarzy Asseco Resovii Rzeszów

Dodano:

fot. Asseco Resovia Rzeszów
fot. Asseco Resovia Rzeszów
RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przegrali na wyjeździe z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3. Mistrzowie Polski pewne wypunktowali rzeszowian. MVP spotkania został Kamil Semeniuk.

Resoviacy w tym sezonie grają stanowczo poniżej oczekiwań, a ZAKSA kolejny sezon z rzędu uplasowała się w czołówce ligi. Mistrzowie Polski to wicelider tabeli, który w meczach ze słabszymi rywalami rzadko traci punkty. I tak było też w przypadku sobotniego starcia.

Asseco Resovia w pierwszym secie próbowała walczyć z rywalami, ale nie wykorzystywała kontr. Gospodarze z kolei w tym elemencie byli niezwykle skuteczni i dzięki temu cały czas prowadzili. W końcówce seta ZAKSA odpaliła dodatkowo w zagrywce i wyraźnie pokonała rzeszowian.

Wydawało się, że w drugiej partii obraz gry może się zmienić. Asseco Resovia zaczęła bardzo dobrze, prowadziła już nawet 7:3 i przez chwilę utrzymywała prowadzenie. Niestety stanęła w jednym momencie. Goście prowadzili 11:8 i przy zagrywce Łukasza Wiśniewskiego stracili aż sześć punktów z rzędu.
Reklama
Takich strat z mistrzem Polski nie odrabia się łatwo. Chwilowy zryw w końcówce niewiele dał i ZAKSA prowadziła już 2:0.

Na trzeciego seta Asseco Resovia wyszła z mocno zmienionym składzie. Znów prowadziła na jego początku, ale znowu szybko straciła to prowadzenie. Miejscowi grali spokojnie, punktowali w każdym elemencie i bez żadnego problemu ograli rzeszowian w trzecim secie i w całym meczu.

Sety: 25:20, 25:22, 25:19.
ZAKSA: Toniutti, Śliwka, Wiśniewski, Baroti, Semeniuk, Smith oraz Zatorski (libero), Łukasik.
Asseco Resovia: Komenda, Marechal, Krulicki, Schulz, Buszek, Lemański oraz Perry (libero), Achrem, Shoji, Bartman, Hoag, Mariański (libero), Kosok.

Źródło: Asseco Resovia Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Uważajmy na oszustów. Stosują m.in. metodę "na tarczę antykryzysową"

RZESZÓW, POLSKA. Ministerstwo finansów informuje o nowych sposobach oszustwa. Dotyczą one metody „na tarczę antykryzysową” oraz smsów dot. zadłużenia na mikrorachunku podatkowym.

Rzeszów

Radni "za" poszerzeniem Rzeszowa

RZESZÓW.  Na pierwszej „wirtualnej” sesji Rady Miasta, rajcy Rzeszowa opowiedzieli się za przyłączaniem podrzeszowskich sołectw. 

Rzeszów

Policjanci kontrolują miejsca wypoczynku mieszkańców Rzeszowa

RZESZÓW. W związku z obowiązującymi od 25 marca ograniczeniami dotyczącymi przemieszczania się, rzeszowscy policjanci kontrolują przestrzeń publiczną miasta oraz nadają komunikaty z radiowozów o obowiązujących obostrzeniach. 

Rzeszów

W weekend zmiana czasu na letni. Jak pojadą linie nocne?

RZESZÓW. W związku ze zmianą czasu, w nocy z 28 na 29 marca 2020r. zmianie ulegną godziny jazdy dwóch nocnych linii autobusów miejskich.

Rzeszów

Targowisko przy ul. Dworaka będzie zamknięte

RZESZÓW. W związku z nowymi obostrzeniami rządu w związku z pandemią koronawirusa zdecydowano, że targowisko miejsce będzie nieczynne.

Rzeszów

Urząd Miasta, firmy i instytucje w Rzeszowie zgaszą światło podczas "Godziny dla Ziemi"

RZESZÓW. 28 marca o godzinie 20.30 miliony ludzi na całym świecie zgaszą światło podczas symbolicznej Godziny dla Ziemi WWF.

Rzeszów

Miasto przekaże 500 tys. zł na pomoc dla Szpitala Miejskiego

RZESZÓW. Z wielu stron płynie pomoc dla Szpitala Miejskiego w Rzeszowie.

Rzeszów

Rodząca zgłosiła się do szpitala Pro Familia z mężem objętym kwarantanną

RZESZÓW. Dużą nieodpowiedzialnością wykazała się kobieta w ciąży, która przychodząc do szpitala specjalistycznego Pro Familia wraz z mężem, zataiła fakt, że ten jest objęty kwarantanną. Szpital zamierza zgłosić sprawę do prokuratury.

Reklama