Rzeszów - Niedziela, 21.12.2025
Reklama

Mobilny Punkt Rekrutacji na ul. 3 Maja w Rzeszowie

Dodano: 03.06.2022 r.

RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 4 czerwca, w godzinach 12-18 na ul. 3 Maja w Rzeszowie zostanie utworzony Mobilny Punkt Rekrutacji. W punkcie będzie można uzyskać informację dotyczące dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej a także zawodowej oraz terytorialnej służby wojskowej.

Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa jest nową formą służby czynnej wprowadzoną Ustawą o obronie. Skłąda się ona z dwóch etapów i trwa do 12 miesięcy. Pierwszy etap szkolenia - podstawowy - trwa 28 dni i kończy się przysięgą wojskową. Drugi etap szkolenia – specjalistyczny - trwa 11 miesięcy. Podczas jego trwania kandydat pełni służbę w jednostce wojskowej na wyznaczonym stanowisku. Pierwszy turnus szkolenia podstawowego rusza już 6 czerwca.
Reklama
- Wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom kandydatów Oddział Zamiejscowy w Rzeszowie Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji organizuje w sobotę 4 czerwca, w godzinach 12-18 na ul. 3-go Maja w Rzeszowie Mobilny Punkt Rekrutacji. Żołnierze CWCR OZ w Rzeszowie oraz rekruterzy Wojsk Obrony Terytorialnej odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące procedury rekrutacji, warunków służby czy uposażenia żołnierzy. Będzie możliwość wypełnienia oraz złożenia wniosku o powołanie do czynnej służby wojskowej – informuje sierż. Bartłomiej Nitychoruk, Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji, Oddział Zamiejscowy w Rzeszowie.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowska uczelnia z wysoką pozycją w globalnym rankingu U-Multirank

RZESZÓW. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zdobyła wysokie noty, aż w 15 kategoriach międzynarodowego rankingu uczelni U-Multirank.

Rzeszów

Policyjne działania w autobusach. Skontrolowano 775 pasażerów

RZESZÓW. Trwają policyjne kontrole w autobusach MPK. Policjanci sprawdzają czy pasażerowie noszą maseczki oraz czy zachowują dystans między sobą.

Rzeszów

W weekend do Rzeszowa przyjedzie cyrk. Będzie protest aktywistów z fundacji Viva! Akcja dla Zwierząt

RZESZÓW. 5 lipca w rejonie ulic Witosa i Wyspiańskiego rozłoży się cyrk “Arena”. Lokalna grupa “Viva – akcja dla zwierząt” zapowiedziała protest przeciwko obecności cyrku ze zwierzętami w mieście. 

Rzeszów

Tragiczny wypadek na budowie. Nie żyje dwóch mężczyzn

RZESZÓW. Dwóch mężczyzn spadło z rusztowania na budowie przy ul. Bałtyckiej w Rzeszowie. Ponieśli śmierć na miejscu. Sprawę bada policja pod nadzorem prokuratora.

Rzeszów

Kontrole Policji i Straży Miejskiej w autobusach MPK

RZESZÓW. Pasażerowie MPK nie przestrzegają obowiązujących obostrzeń. Prezydent Rzeszowa reaguje.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto poradnię dla ozdrowieńców z Covid-19

RZESZÓW. To jedyna w regionie i jedna z pierwszych w kraju tego typu poradnia. Będzie funkcjonowała na terenie Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie.

Rzeszów

Worki na odpady zielone w automatach

RZESZÓW. Mieszkańcy, którym brakło worków na odpady zielone, mogą je dokupić w automatach, w których sprzedawane są środki ochrony osobistej.

Rzeszów

Nowy gmach Sądu Okręgowego będzie gotowy za 5 lat

RZESZÓW. Akt notarialny dotyczący przejęcia przez Ministerstwo Sprawiedliwości działki przy ul. Zielonej i Granicznej ma być podpisany w ciągu miesiąca.

Reklama