RZESZÓW. W Urzędzie Wojewódzkim ruszył Mobilny Punkt Rekrutacyjny, w którym można uzyskać informacje o dobrowolnej zasadniczej służbie wojskowej, a także zawodowej oraz terytorialnej służbie wojskowej. Punkt działał będzie w każdy wtorek w godz. 10.00 do 18.00.
Żołnierze i pracownicy Oddziału Zamiejscowego w Rzeszowie CWCR oraz rekruterzy Wojsk Obrony Terytorialnej będą odpowiadać na wszelkie pytania dotyczące dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej, zawodowej oraz terytorialnej służby wojskowej. Będzie również możliwość złożenia wniosku do służby wojskowej bez wizyty w Wojskowym Centrum Rekrutacji.
Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa jest nową formą służby czynnej wprowadzoną Ustawą o obronie. Składa się ona z dwóch etapów i trwa do 12 miesięcy. Pierwszy etap szkolenia - podstawowy - trwa 28 dni i kończy się przysięgą wojskową. Drugi etap szkolenia – specjalistyczny - trwa 11 miesięcy. Podczas jego trwania kandydat pełni służbę w jednostce wojskowej na wyznaczonym stanowisku.
RZESZÓW. Piękne dzieła sztuki, wegański poczęstunek i pomoc bezdomnym kociakom – już 26 listopada 2022 r. w Rzeszowie odbędzie się wydarzenie pn. „Kotem malowane - mikołajkowy wernisaż dla Felineusiaków".
RZESZÓW. W środę (2.11) rozpoczyna się wymiana zniszczonej nawierzchni asfaltowej na ul. Przemysłowej w Rzeszowie. Prace obejmą około 400-metrowy odcinek drogi.
RZESZÓW. 1 listopada od godziny 10:00 rano do zmroku będzie trwać kwesta, z której dochód zostanie przeznaczony na remont nagrobków na zabytkowym Starym Cmentarzu w Rzeszowie.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz