Rzeszów - Wtorek, 13.05.2025
Reklama

Mobilny Punkt Rekrutacyjny w Urzędzie Wojewódzkim

Dodano:

fot. PUW w Rzeszowie
fot. PUW w Rzeszowie
RZESZÓW. W Urzędzie Wojewódzkim ruszył Mobilny Punkt Rekrutacyjny, w którym można uzyskać informacje o dobrowolnej zasadniczej służbie wojskowej, a także zawodowej oraz terytorialnej służbie wojskowej. Punkt działał będzie w każdy wtorek w godz. 10.00 do 18.00.

Żołnierze i pracownicy Oddziału Zamiejscowego w Rzeszowie CWCR oraz rekruterzy Wojsk Obrony Terytorialnej będą odpowiadać na wszelkie pytania dotyczące dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej, zawodowej oraz terytorialnej służby wojskowej. Będzie również możliwość złożenia wniosku do służby wojskowej bez wizyty w Wojskowym Centrum Rekrutacji.
 
Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa jest nową formą służby czynnej wprowadzoną Ustawą o obronie. Składa się ona z dwóch etapów i trwa do 12 miesięcy. Pierwszy etap szkolenia - podstawowy - trwa 28 dni i kończy się przysięgą wojskową. Drugi etap szkolenia – specjalistyczny - trwa 11 miesięcy. Podczas jego trwania kandydat pełni służbę w jednostce wojskowej na wyznaczonym stanowisku.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Gęste mgły na Podkarpaciu. IMGW wydał ostrzeżenie

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia, dotyczące gęstych mgieł i szadzi na terenie województwa podkarpackiego.

Rzeszów

„Dzikie życie w wielkim mieście”. Ruszył wspólny zielony projekt Rzeszowa i Łucka

RZESZÓW. Podczas wtorkowej konferencji prasowej w rzeszowskim ratuszu, przekazano szczegóły dotyczące projektu pn. „Dzikie życie w wielkim mieście: ochrona i promocja dzikiej przyrody i różnorodności biologicznej w Łucku i Rzeszowie”.

Rzeszów

ZOBACZ. Na os. Pobitno powstaje jeden z największych parków kieszonkowych

RZESZÓW. Urządzenia do ćwiczeń dla dzieci, scena plenerowa i plac zabaw – to część elementów, które pojawią się w jednym z największych tegorocznych parków kieszonkowych w Rzeszowie.

Rzeszów

Dodatkowe połączenie z Jasionki do stolicy Włoch

RZESZÓW/JASIONKA. Od 29 października samoloty Wizz Air latają trzy razy w tygodniu z podrzeszowskiej Jasionki do Rzymu.

Rzeszów

Kwesta albertyńska na rzeszowskich cmentarzach

RZESZÓW. W dniach 1 i 2 listopada odbędzie się coroczna kwesta Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Rzeszowie. Środki zebrane do puszek przekazane zostaną na realizowane przez organizację działania wspierające...

Rzeszów

Włamanie do baru w centrum Rzeszowa. Złodziej zatrzymany na gorącym uczynku

RZESZÓW. Podejrzany 24-latek przyznał się do winy i poddał się dobrowolnej karze.

Rzeszów

Nowa siedziba Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 1 w Rzeszowie oraz PCPR

RZESZÓW. Poradnia Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 1 w Rzeszowie oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie funkcjonują już w nowym miejscu.

Rzeszów

Przyjechał do przychodni na podwójnym gazie. Miał ponad 2 promile i był agresywny

RZESZÓW. 33-letni mieszkaniec Rzeszowa za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Reklama