Rzeszów - Wtorek, 05.05.2026
Reklama

Most na S19 w Świlczy do remontu

Dodano: 24.04.2026 r. / Redakcja

Most w Świlczy / fot. GDDKiA
Most w Świlczy / fot. GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na remont mostu o długości ponad 27 metrów w Świlczy. Celem modernizacji przeprawy jest odtworzenie jej stanu pierwotnego.

Do 7 maja br. GDDKiA czeka na oferty firm zainteresowanych remontem w ciągu drogi ekspresowej S19 nad potokiem Czarna w Świlczy. Zadaniem wykonawcy będzie przeprowadzenie robót remontowych w zakresie dylatacji, nawierzchni jezdni na obiektach i dojazdach, nawierzchnio-izolacji kap chodnikowych oraz umocnień stożków przyczółków.

Podczas wyboru oferty pod uwagę będą brane następujące kryteria: ceny (60 proc.), przedłużenia okresu gwarancji jakości (20 proc.) oraz terminu realizacji umowy (20 proc.).

Wykonawca będzie miał sześć miesięcy na zrealizowanie kontraktu.

Szczegółowy zakres prac

Reklama

Zamówienie obejmuje przygotowanie i zatwierdzenie projektu tymczasowej organizacji ruchu oraz wykonanie kompleksowych prac remontowych.

W ramach inwestycji zaplanowano m.in. wymianę warstwy ścieralnej nawierzchni, naprawę dylatacji, odwodnienia oraz uszczelnień. Prace obejmą także renowację elementów betonowych, odbudowę płyt przejściowych i kap, a także umocnień przy przyczółkach.

Zakres robót przewiduje również remont nawierzchni drogowej i poboczy, regulację barier, naprawę ekranów przeciwolśnieniowych oraz odtworzenie oznakowania. Dodatkowo wykonawca zabezpieczy teren pod obiektem na czas prowadzenia prac.

Głównym celem remontu elementów wyposażenia mostu jest odtworzenie jego stanu pierwotnego.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Więcej pieniędzy w Rzeszowskim Budżecie Obywatelskim

RZESZÓW. W lipcu br. wystartuje kolejna edycja Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Tym razem na zadania zgłoszone do realizacji przez mieszkańców przeznaczone zostanie 9,4 mln zł, czyli o 400 tys. zł więcej niż w...

Rzeszów

Nowe przystanki Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej

RZESZÓW. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oddały do użytku siedem nowych przystanków oraz dodatkowych peronów w aglomeracji rzeszowskiej.

Rzeszów

Pszczoły zamieszkały w kampusie WSIiZ w Kielnarowej

RZESZÓW. W kampusie WSIiZ w Kielnarowej stanęło 5 uli, zamieszkanych przez pszczoły z gatunku Buckfast.

Rzeszów

Rekordowy maj na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka odnotował kolejny rekordowy miesiąc. W maju obsłużono ponad 80 tysięcy pasażerów.

Rzeszów

Remont remizy i nowy samochód dla OSP Bzianka

RZESZÓW. W tym roku budynek domu strażaka na osiedlu Bzianka będzie ponownie modernizowany. Przetarg na wykonanie kolejnego etapu prac został już ogłoszony.

Rzeszów

Ruszyły loty z Rzeszowa do Rzymu

RZESZÓW/JASIONKA. W środowe popołudnie na lotnisku Rzeszów-Jasionka powitano pierwszy samolot z Rzymu. Wizz Air latać będzie z Podkarpacia do stolicy Włoch co najmniej dwa razy w tygodniu.

Rzeszów

Triathlonowy weekend w Rzeszowie. Zmiany w kursach MPK

RZESZÓW. Już w najbliższy weekend w Rzeszowie rywalizować będą czołowi zawodnicy Pucharu Europy w Triathlonie. W związku z tym nastąpią zmiany w kursach autobusów komunikacji miejskiej. 

Rzeszów

Kolejny etap modernizacji stadionu Grunwaldu Budziwój

RZESZÓW. Budowa piłkochwytów, fundamentów pod maszty oświetleniowe i naprawa nawierzchni boiska treningowego. To kolejne prace, jakie zostaną wykonane na stadionie Grunwaldu Budziwój. 

Reklama