Rzeszów - Niedziela, 22.06.2025
Reklama

Mostem Załęskim pojedziemy jeszcze w tym miesiącu. Kończy się I etap budowy Wisłokostrady

Dodano: /

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Prace przy zakończeniu I etapu budowy Wisłokostrady, czyli drogi od al. Tadeusza Rejtana do ul. gen. Maczka są już na finiszu. Jak zapewnia Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, jeszcze w tym miesiącu ma zostać otwarty nowy most Załęski.

- Rozmawiałem z wykonawcą inwestycji, który zrobi wszystko, by jeszcze pod koniec tego miesiąca można było uruchomić dla mieszkańców nowy Most Załęski i drogi do niego prowadzące – mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.

Budowa Wisłokostrady to największa realizowana obecnie inwestycja drogowa w stolicy Podkarpacia. Dwupasmowa trasa połączy aleję Rejtana z ulicą Ciepłowniczą. W ramach zadania powstaną drogi o łącznej długości ponad 2 kilometrów, obustronne chodniki i ścieżki rowerowe o długości ok. 3,3 km, 6 zatok autobusowych, 13 przejść dla pieszych, oświetlenie oraz kilka obiektów inżynierskich, takich jak: nowy most Załęski, most na rzece Młynówka czy estakada nad torami kolejowymi.
Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm - ANTEX II Sp. z o.o. i Wysowa Mosty Sp. z o.o. Jej koszt to 184 mln zł. Ze względu na spory zakres prac, roboty prowadzone są jednocześnie w kilku miejscach.

Finisz prac na pierwszym etapie

- Mam sporo sygnałów od mieszkańców, w dużej części od działkowców, którzy muszą nadkładać drogi, by dotrzeć na swoje działki znajdujące się w rejonie ul. Ciepłowniczej. Dlatego też rozmawiałem z wykonawcą budowy Wisłokostrady, by pierwszą część tej inwestycji oddać mieszkańcom – zarówno pieszym jak i rowerzystom oraz kierowcom najszybciej jak tylko można – mówi prezydent Rzeszowa. Pierwsza część to nowy Most Załęski, przebudowane skrzyżowanie ulic Siemieńskiego i Gen. Maczka i nowy odcinek ul. Ciepłowniczej wraz z rondem. Prace są tam już bardzo zaawansowane.

Na jakim etapie są prace w innych miejscach tej potężnej inwestycji drogowej?

Na skrzyżowaniu ul. Siemieńskiego i Gen. Maczka wykonywano warstwę podbudowy oraz warstwę wiążącą nawierzchni jezdni. Podobne roboty wykonane zostały także na odcinku drogi od tego skrzyżowania do ul. Ciepłowniczej oraz na nowym rondzie. Ostatnia warstwa nawierzchni będzie tam kładziona po 20 czerwca. Trwa układanie kostki na chodnikach oraz nawierzchni na ścieżkach rowerowych. Równocześnie prowadzona jest budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Siemieńskiego i Gen. Maczka.

Reklama

Budowa nowego Mostu Załęskiego już się zakończyła. Obecnie trwa procedura uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu w Wojewódzkim Inspektoracie Nadzoru Budowlanego.

Na moście na rzece Młynówka trwają prace wykończeniowe. Na obiekcie zakończono układanie nawierzchni z żywic oraz zamontowano elementy bezpieczeństwa ruchu - balustrady i bariery ochronne.

Na budowie estakady obecnie wykonywane są prace szalunkowe oraz zbrojarskie na jezdni lewej. Równolegle na dojazdach do estakady trwają prace ziemne. Betonowanie lewej jezdni estakady planowane jest na koniec lipca.

Zgodnie z umową, budowa Wisłkostrady ma zakończyć się wiosną 2026 roku. Ale w związku z tym, że prace są prowadzone bardzo sprawnie i szybko, niewykluczone jest, że inwestycję uda się zrealizować do końca tego roku.


ZOBACZ NAJNOWSZĄ FOTORELACJĘ Z BUDOWY WISŁOKOSTRADY


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wystartował nowy, miejski serwis dla miłośników sportu w Rzeszowie

RZESZÓW. Sportowyrzeszow.pl – pod taką domeną miasto uruchomiło nowy serwis informacyjny z myślą o miłośnikach sportu w Rzeszowie.

Rzeszów

Budżet Rzeszowa 2024. Więcej pieniędzy na edukację

RZESZÓW. Ponad 860 mln zł zapisano w przyszłorocznym budżecie Rzeszowa na edukację. To prawie połowa wydatków miasta zaplanowanych na 2024 rok.

Rzeszów

Trwa budowa lodowiska przy ul. Wyspiańskiego. Otwarcie w święta? [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Przy ul. Wyspiańskiego powstaje największe w Rzeszowie kryte lodowisko. Jego powierzchnia to 1200 m2. Jeśli warunki pogodowe będą sprzyjające, otwarcie obiektu odbędzie się 26 grudnia o godz. 12:00.

Rzeszów

Przy ul. Staszica powstał Park dla Seniora. Można wypocząć i poćwiczyć [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na osiedlu gen. Grota-Roweckiego w Rzeszowie powstał park dedykowany starszym mieszkańcom miasta. W nowym ogrodzie zamontowano m.in. urządzenia do wykonywania lekkich, rozciągających ćwiczeń.

Rzeszów

Wybuch gazu w bloku przy ul. Bohaterów Westerplatte. Ewakuacja mieszkańców

RZESZÓW. Mężczyzna, który w momencie eksplozji przebywał w mieszkaniu, został zabrany do szpitala.Konieczna była ewakuacja 16 osób z sąsiednich mieszkań. W zdarzeniu nikt nie został ranny.

Rzeszów

Rzeszowska komunikacja miejska w okresie świąteczno-noworocznym

RZESZÓW. W wigilię komunikacja miejska realizowana będzie w ograniczonym zakresie. W święta, sylwestra i Nowy Rok autobusy pojadą wg niedzielnego i świątecznego rozkładu jazdy.

Rzeszów

Ul. Warszawska już gotowa. Fijołek: Oddajemy bardzo ważną inwestycję drogową dla mieszkańców [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Szersza, z przebudowanymi skrzyżowaniami, z chodnikami i ścieżkami rowerowymi – rozbudowana ul. Warszawska została oficjalnie przekazana do użytku.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w powiecie rzeszowskim. Nie żyje 86-letni mężczyzna

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło dziś około godz. 10:30 w miejscowości Pawłokoma w powiecie rzeszowskim. Audi śmiertelnie potrąciło 86-letniego pieszego.

Reklama