Rzeszów - Środa, 23.07.2025
Reklama

Mostem Załęskim pojedziemy jeszcze w tym miesiącu. Kończy się I etap budowy Wisłokostrady

Dodano: /

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Prace przy zakończeniu I etapu budowy Wisłokostrady, czyli drogi od al. Tadeusza Rejtana do ul. gen. Maczka są już na finiszu. Jak zapewnia Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, jeszcze w tym miesiącu ma zostać otwarty nowy most Załęski.

- Rozmawiałem z wykonawcą inwestycji, który zrobi wszystko, by jeszcze pod koniec tego miesiąca można było uruchomić dla mieszkańców nowy Most Załęski i drogi do niego prowadzące – mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.

Budowa Wisłokostrady to największa realizowana obecnie inwestycja drogowa w stolicy Podkarpacia. Dwupasmowa trasa połączy aleję Rejtana z ulicą Ciepłowniczą. W ramach zadania powstaną drogi o łącznej długości ponad 2 kilometrów, obustronne chodniki i ścieżki rowerowe o długości ok. 3,3 km, 6 zatok autobusowych, 13 przejść dla pieszych, oświetlenie oraz kilka obiektów inżynierskich, takich jak: nowy most Załęski, most na rzece Młynówka czy estakada nad torami kolejowymi.
Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm - ANTEX II Sp. z o.o. i Wysowa Mosty Sp. z o.o. Jej koszt to 184 mln zł. Ze względu na spory zakres prac, roboty prowadzone są jednocześnie w kilku miejscach.

Finisz prac na pierwszym etapie

- Mam sporo sygnałów od mieszkańców, w dużej części od działkowców, którzy muszą nadkładać drogi, by dotrzeć na swoje działki znajdujące się w rejonie ul. Ciepłowniczej. Dlatego też rozmawiałem z wykonawcą budowy Wisłokostrady, by pierwszą część tej inwestycji oddać mieszkańcom – zarówno pieszym jak i rowerzystom oraz kierowcom najszybciej jak tylko można – mówi prezydent Rzeszowa. Pierwsza część to nowy Most Załęski, przebudowane skrzyżowanie ulic Siemieńskiego i Gen. Maczka i nowy odcinek ul. Ciepłowniczej wraz z rondem. Prace są tam już bardzo zaawansowane.

Na jakim etapie są prace w innych miejscach tej potężnej inwestycji drogowej?

Na skrzyżowaniu ul. Siemieńskiego i Gen. Maczka wykonywano warstwę podbudowy oraz warstwę wiążącą nawierzchni jezdni. Podobne roboty wykonane zostały także na odcinku drogi od tego skrzyżowania do ul. Ciepłowniczej oraz na nowym rondzie. Ostatnia warstwa nawierzchni będzie tam kładziona po 20 czerwca. Trwa układanie kostki na chodnikach oraz nawierzchni na ścieżkach rowerowych. Równocześnie prowadzona jest budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Siemieńskiego i Gen. Maczka.

Reklama

Budowa nowego Mostu Załęskiego już się zakończyła. Obecnie trwa procedura uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu w Wojewódzkim Inspektoracie Nadzoru Budowlanego.

Na moście na rzece Młynówka trwają prace wykończeniowe. Na obiekcie zakończono układanie nawierzchni z żywic oraz zamontowano elementy bezpieczeństwa ruchu - balustrady i bariery ochronne.

Na budowie estakady obecnie wykonywane są prace szalunkowe oraz zbrojarskie na jezdni lewej. Równolegle na dojazdach do estakady trwają prace ziemne. Betonowanie lewej jezdni estakady planowane jest na koniec lipca.

Zgodnie z umową, budowa Wisłkostrady ma zakończyć się wiosną 2026 roku. Ale w związku z tym, że prace są prowadzone bardzo sprawnie i szybko, niewykluczone jest, że inwestycję uda się zrealizować do końca tego roku.


ZOBACZ NAJNOWSZĄ FOTORELACJĘ Z BUDOWY WISŁOKOSTRADY


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie uruchomiono jedyny w Polsce system "zielonej fali" dla pojazdów uprzywilejowanych

RZESZÓW. Stolica Podkarpacia jest pierwszym polskim miastem, które wdrożyło technologię priorytetu dla pojazdów uprzywilejowanych.

Rzeszów

W Rzeszowie zebrano już ponad 1,5 tony nakrętek. W grudniu zbiórka dla 6-letniej Zosi

RZESZÓW. W grudniu br. nakrętki wrzucane do metalowych pojemników w kształcie serc, przeznaczone zostaną na pomoc dla 6-letniej Zosi.

Rzeszów

Podpisano umowę na budowę Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej

PODKARPACIE. Budowa PKA zapewni sprawniejsze podróże wokół stolicy Podkarpacia oraz wygodne połączenie z komunikacją lotniczą. 

Rzeszów

Policjanci i pracownicy sanepidu przeprowadzili kontrole w jednej z rzeszowskich galerii

RZESZÓW. 56 sklepów w jednej z galerii handlowych skontrolowali policjanci wspólnie z inspektorami sanepidu. Nie stwierdzono żadnych uchybień.

Rzeszów

Świąteczny rozkład jazdy komunikacji miejskiej

RZESZÓW. W okresie około świątecznym nastąpią ograniczenia w funkcjonowaniu rzeszowskiej komunikacji miejskiej. W pierwszy i drugi dzień świąt pojedzie tylko pięć linii.

Rzeszów

Uruchomiono schody ruchome na stacji Rzeszów Główny

RZESZÓW. Od 1 grudnia podróżni mogą korzystać już z ruchomych schodów na stacji Rzeszów Główny. To kolejne po windach ułatwienie jakie wprowadzono dla pasażerów w ostatnich tygodniach.

Rzeszów

Odbierz nagrody za przedświąteczne zakupy!

Odwiedź Centrum Handlowe Auchan Krasne, rób zakupy, skanuj paragony i odbieraj nagrody w ramach programu „Akcja Bonus”!

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Wysokiej Głogowskiej. Nie żyje 30-latek

30-letni kierowca volkswagena, stracił panowanie nad samochodem i uderzył w betonowy przepust. . Mimo reanimacji jego życia nie udało się uratować.

Reklama